Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 06:55:44
Advert
 
Advert

Olmadı Hacıoğlu olmadı…

Aylardır konuşulan Kocaeli Emlakçılar Odası seçimi pazar günü gerçekleşti. Tabi her zaman olduğu gibi kim ben ne kadar adayım, diye açıklama yapsada Alpay Hacıoğlu hariç kimse çıkamadı. Herkes farkındaydı. Ahmet Pekin ve ekibini geçebilmek için birleşmek zorundaydılar. Öyle garip ki birbirlerini sevmeyen insanlar sırf bu ekibi yenebilmek için birleşmeyi kabul etti. Onlar adına üzülüyorum. Bizim adımıza seviniyorum. Meslektaşlarımızı tekrar bir araya gelmelerini sağladık. Birbirlerine kızan hakaret eden insanları kol kola soktuk. Küslerin barışmasını sağladık. Hacıoğlu’nun yönetiminde bile emeğimiz var.  Gurur verici bizim ekibe de bu yakışırdı.

Alpay Hacıoğlu secim sabahı yanıma geldi. Hakan sin senin hakkında birkaç şey söylemek istiyorum dedi. Bende ben bu süreçte yöneticilik yaptıysam beni eleştirebilirsin dedim.  Hiç sıkıntım yok dedim. Hatta seçimi kazanırsam odanın ilk projesini senle yapmak istiyorum. Dedi. Ben daha öncede kendisini ve yönetimde değer verdiğim insanlara da her zaman söyledim. Sizde kazanırsanız. Kurucular kurulu olduğum. Kurduğum odada her zaman çalışırım dedim.

Yaptığı açıklamalarda birçok şeyden bahsetti. Araç kampanyası yaptı. Dedi. Yapılanları anlattı. Kendince inanmadıklarını söyledi. Saygı duydum.

Alpay Hacıoğlu daha da küçülerek seçimi kazanmak için Hakan Sinin öğretmen olan eşi Pınar Sin’e oy kullandırdı. Bunu da biliyoruz. Dedi.

Şimdi anlatıyorum. Eşim 2012 yılında öğretmenliği bıraktıktan sonra bana yardımcı olmaya başladı. Kocaeli Gayrimenkul Danışmanlık hizmetleri işyerimizde beş yıldır sigortalı danışman olarak çalışandır. 2015 yılında da kendisine körfez vergi dairesinden vergi levhasını açtık. Hepsi yasal ve kanuna uygundur. Tüm evrak ve belgeleri elimizde mevcuttur. Bu zamanda ve bu dönemde hiçbir devlet ve özel okulda öğretmenlik yapmamıştır. 2017 yılının eylül ayında tekrar öğretmenlik mesleğine geri dönüş kararı aldrı ve Şirketimizden eylül ayı itibariyleçıkışını verdik.  Vergi ve sgk borçlarını da ödedik sonra kasım ayında da vergi levhasını kapattık.  Vergi levhası kapanması altı ay sürecini geçmediğinden dolayı odamızın sisteminden düşmemiştir.

Benim Eşim 18 ay önceki seçimde oy kullanırken yasal olarak her şeyi tam ve öğretmenlik mesleğini yapmıyordu. Boş konuşmakla olmuyor. Konuşuyorsan hakkını vereceksin. Belgeleri yüzüme atacaksın. Tabi konuştuklarına inanıyor ve sana bunu akıl verenlere güveniyorsan.

Çamur at izi kalsın. Yakışmadı sana Hacıoğlu. Olmadı. Sen ağzınla kuş tutsan bu saatten sonra benim başkanım olamazsın. Sadece kağıt üstünde başkan olursun.

Benim eşimi konuşmaktan başka konu yok muydu? Başka konuşulacak üye, yapılan icraat yapacakların, anlatacakların bu kadar mı düştün. Yalanlarla iftiralarla bizim kurduğumuz odayı yönet bakalım nasıl yöneteceksin. Nasıl bakacaksın yüzümüze. Çok merak ediyorum.

Eşimin olayını ispatla ben bu mesleği bırakayım. İspatlayamazsan sen değil yönetim kurulu üyelerinden birini başkan yaparsın artık. Hodri meydan. Ne oldu.

Bundan sonra ben anlatacağım herkes dinleyecek. Kimler varmış. Kimler ne konuşmuş. Kanuna uygun uygunsuz kim oy kullandırmış. Ben anlatacağım. Ama gazla iftirayla değil ispat ve evraklarla.

Alpay Hacıoğlu hariç Tüm yönetim kurulu meslektaşlarıma hayırlı uğurlu olsun. İftira veya yanlışlarla değil güzel projelerle yönetirsiniz inşallah.

Ahmet başkanım seçimden önce başlık atmıştım hep önüme geçtin. Susturdun beni hâlbuki sen yazdırdın zannettiler. Şimdi kim susturacak çok merak ediyorum.

Sana demiştim.  ÜÇ YANLIŞ BİR DOĞRUYU GÖTÜRÜR. İnanmadın. Ben bunu biliyordum. Sevgiyle kal sen bizim odamızın kurucu başkanısın yaptıklarınla anılacaksın. Herkes bunu görecek böyle bilecek.

Uzun bir dönem dört yıl Allah kolaylık versin

Kurucusu olduğum. Kocaeli emlakçılar odasını dört yıl Ertan Karakaş’a emanet ediyorum. Yakın takipçisi olacağım. Bilginize…

Bundan sonraki her yazımda sana cevap olacak, iftiralarına karşı bir bir cevap vereceğim Hacıoğlu, meslektaşlarımız da nasıl bir algı oluşturup yalanlarla başkan olduğunu öğrenecekler.

Sevgili okurlarım, Kalın sağlıcakla.

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA