Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert Advert
TARİH 17.12.2018 SAAT 13:48:37
Advert
Levent KILIÇARSLAN

Çabaladık, yenemedik...

 

İkinci yarının, en tempolu ve bizim yenmeyi çok istediğimiz bir maçı oldu. Tüm çabalarımıza ve pozisyonda bulmamıza rağmen kazanamadık. Olsun, önemli olan oyundur. Böyle oynamaya devam edersek çok maç kazanırız. Zaman zaman yol kazaları da olacak, bunlar futbolun içinde olan şeyler.


Yanlız maçta dikkatimi çeken bir şey oldu. Teknik heyetimiz ilk defa bu maça doğru müdahale yapamadı. Rakip defansın en zayıf oyuncusu solbekti. Hem ağır hem de devamlı içeri girerek dışarıyı boş bırakıyordu. Sağbekleri ise çabuk ve süratli bir oyuncuydu devamlı ileri çıkıyordu. Takımımızın en yetenekli oyuncusu Burak Süleyman’ı maç boyunca sol tarafta tutarak yorduk, yeteri kadar faydalanamadık.


Oysa iki Burak'ı yer değiştirseydik, Burak Süleyman sağ kanatta ağır bekin karşısında her zaman üstünlük sağlardı. Burak Özbakır'da ileri çıkan beki hem kovalar, hem de süratli bir oyuncu olduğu için onunla boğuşurdu.


İki sezondur ısrarla söylediğim bir şey var yetenekli, adam eksiltebilen oyuncular daima kaleye yakın olmalıdır. Zira onların yapacağı bir hareket golü getirir. Futbol gol atma oyunudur. Bizim takımda da Sinan ve B.Süleyman bu tarzda oyuncular. Zaten az olan bu oyuncularımızı daha verimli kullanmalıyız.


İkinci yanlış, Burak Özbakır ile Mehmet Avcı değişikliği oldu. Burak Özbakır kötü oynamıyordu. Yukarıda yazdığım değişiklik yapılabilseydi daha da etkili olurdu. Avcı, sadece gayretli ve çabuk oyuncu ancak kanat forvet oyuncularında olması gereken meziyetlere sahip değil. Golcü hiç değil. O değişikliğin yapılması gereksizdi. Uzatma dakikasında İshak'ın girmesini de anlayamadım.


Bizim tribünden böyle gözüktü. Tabii hocamız ne düşündü bilemem. Şayet bunlar hataysa da hocanın bu hakkı vardır. Hiç kimse her şeyi tam doğru yapamaz. Bunu bir eleştiri olarak yazmadım. Yapılana katılmadığımı belirtmek için yazdım.


Dikkatimi çeken konuşmalara şahit oldum. Hoşuma gitmedi doğrusu. İkinci yarı ile birlikte alınan başarılı sonuçlardan sonra, önemli ölçüde Play-Off beklentisi oluşmuş. Bu tehlikeli bir beklentidir. Bu beklentinin gerçekleşmeyeceği yolunda sonuçlar alınırsa, yarın öbür gün yönetime, teknik heyete, futbolculara tepki olarak döner.


Lütfen gerçekçi olalım. İlk yarı kötü sonuçlarından sonra geldiğimiz nokta düşmeme mücadelesidir. Bunu kabul edelim. Önceliğimiz Başkanımızın da söylediği gibi 40 puana ulaşmak olmalıdır. Benim kanaatim ligi 9-12 sıralarda bitiririz. Bunun altındaki sıra başarısızlık. Üstündeki ise başarıdır.

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Advert
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3887 TL 5.3672 TL
Euro
EURO
6.0956 TL 6.0713 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA