Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 22.03.2019 SAAT 03:51:38
Advert
 
Advert Advert Advert Advert
Levent KILIÇARSLAN

Çabaladık, yenemedik...

 

İkinci yarının, en tempolu ve bizim yenmeyi çok istediğimiz bir maçı oldu. Tüm çabalarımıza ve pozisyonda bulmamıza rağmen kazanamadık. Olsun, önemli olan oyundur. Böyle oynamaya devam edersek çok maç kazanırız. Zaman zaman yol kazaları da olacak, bunlar futbolun içinde olan şeyler.


Yanlız maçta dikkatimi çeken bir şey oldu. Teknik heyetimiz ilk defa bu maça doğru müdahale yapamadı. Rakip defansın en zayıf oyuncusu solbekti. Hem ağır hem de devamlı içeri girerek dışarıyı boş bırakıyordu. Sağbekleri ise çabuk ve süratli bir oyuncuydu devamlı ileri çıkıyordu. Takımımızın en yetenekli oyuncusu Burak Süleyman’ı maç boyunca sol tarafta tutarak yorduk, yeteri kadar faydalanamadık.


Oysa iki Burak'ı yer değiştirseydik, Burak Süleyman sağ kanatta ağır bekin karşısında her zaman üstünlük sağlardı. Burak Özbakır'da ileri çıkan beki hem kovalar, hem de süratli bir oyuncu olduğu için onunla boğuşurdu.


İki sezondur ısrarla söylediğim bir şey var yetenekli, adam eksiltebilen oyuncular daima kaleye yakın olmalıdır. Zira onların yapacağı bir hareket golü getirir. Futbol gol atma oyunudur. Bizim takımda da Sinan ve B.Süleyman bu tarzda oyuncular. Zaten az olan bu oyuncularımızı daha verimli kullanmalıyız.


İkinci yanlış, Burak Özbakır ile Mehmet Avcı değişikliği oldu. Burak Özbakır kötü oynamıyordu. Yukarıda yazdığım değişiklik yapılabilseydi daha da etkili olurdu. Avcı, sadece gayretli ve çabuk oyuncu ancak kanat forvet oyuncularında olması gereken meziyetlere sahip değil. Golcü hiç değil. O değişikliğin yapılması gereksizdi. Uzatma dakikasında İshak'ın girmesini de anlayamadım.


Bizim tribünden böyle gözüktü. Tabii hocamız ne düşündü bilemem. Şayet bunlar hataysa da hocanın bu hakkı vardır. Hiç kimse her şeyi tam doğru yapamaz. Bunu bir eleştiri olarak yazmadım. Yapılana katılmadığımı belirtmek için yazdım.


Dikkatimi çeken konuşmalara şahit oldum. Hoşuma gitmedi doğrusu. İkinci yarı ile birlikte alınan başarılı sonuçlardan sonra, önemli ölçüde Play-Off beklentisi oluşmuş. Bu tehlikeli bir beklentidir. Bu beklentinin gerçekleşmeyeceği yolunda sonuçlar alınırsa, yarın öbür gün yönetime, teknik heyete, futbolculara tepki olarak döner.


Lütfen gerçekçi olalım. İlk yarı kötü sonuçlarından sonra geldiğimiz nokta düşmeme mücadelesidir. Bunu kabul edelim. Önceliğimiz Başkanımızın da söylediği gibi 40 puana ulaşmak olmalıdır. Benim kanaatim ligi 9-12 sıralarda bitiririz. Bunun altındaki sıra başarısızlık. Üstündeki ise başarıdır.

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Advert
Anket
İzmit Belediye Başkanlığı seçimlerinde hangi adaya oy vereceksiniz?
Azize Sibel Gönül
Fatma Kaplan Hürriyet
Ahmet Özen
Hülya Yıldırım
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.4572 TL 5.4354 TL
Euro
EURO
6.2237 TL 6.1988 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA