Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert Advert
TARİH 17.12.2018 SAAT 13:29:01
Advert
Levent KILIÇARSLAN

Harika sonuç

Bu haftanın en karlı takımlarından biri olduk.Arsin galibiyetiyle artık aşağılardan kurtuluşumuzu,düşme gibi bir sorunumuzun tam olmasa da olmadığını ilan ettik.
Teşekkürler yönetim,teşekkürler teknik heyet,teşekkürler futbolcular ve teşekkürler taraftar..

Kocaelispor'un bu ilin spordaki en önemli simgesi olduğunu yavaş yavaş hatırlayıp,hatırlatalım.

Uzun zamandır kent gündeminde müflis bir kulüp olarak görülen Kocaelispor;Doğru işler yapıldığında bu ilin vazgeçilmezi olacağını her fırsatta gösteriyor.
Devlete olan borçların sıfırlanması gelecek için çok önemli bir adım olmuştur. Şimdide kalan imkanlar ve yeni oluşturulacak girdilerle diğer sorunlarda hızla çözülmelidir.

Yapılacak güncel ve realist bir proje ile kentin, Kocaelispor ile ilgi tüm dinamiklerinden de faydalanılarak geleceğin vizyonu oluşturulmalıdır.
1984 yılında bir sosyal proje olarak devreye sokulan 3. Türkiye profesyonel futbol ligi ve bu yapıya dahil olan ilçe takımlarımız Gölcükspor, Gebzespor, Darıca Gençlerbirliği, Karamürselspor, Derincespor , doğal olarak Kocaelispor taraftarlığı konusunda gerilemeye neden olmuştur.

Birde buna bu kulüplerimizle ve amatör kulüplerimizle kurulamayan projeye yönelik samimi ilişkiler eklenince,Kocaelispor sanki merkez ilçe İzmit'in,Kartepe'nin,Başiskele'nin bir takımı haline dönüşmüştür.
Tabii bugünkü hali sadece bu iki nedene bağlayamayız. Yıllara dayanan yanlış yönetim şekilleri ve yöneticiler bu durumu daha da pekiştirmişlerdir.

Hatta kulüp kapanma noktasına getirilmiş.

Kocaelisporlu Futbolcular Derneği'nin çabası ile bu durumdan çıkmıştır. Bu yetmezmiş gibi kent yönetimleri kulüpten uzaklaşmış,kamunun kaynaklarının heba edildiğini görerek bir daha bu yapıya kaynak aktarmamaya karar almıştır.

Ta ki Kocaelispor'un samimi, gerçek taraftar,kendi ceplerinden kaynak oluşturarak yöneten Bahri Yavuz ve arkadaşlarına güvenene kadar...
Şimdi bütün bu tahlili neden yaptığımı merak etmişinizdir. Stadımızın bittiğini,Cumhurbaşkanımızın Kocaelispor'u tekrar Süper Lig'de  görme isteğini (ki bu yerel yöneticilere ve Başbakan yardımcısı sayın Fikri Işık beye verilmiş bir talimattır) birlikte değerlendirdiğimizde. Kulübün artık Süper Lig hedefini koyması gerektiği ortaya çıkar.
Bu elbette meşakkatli ve yorucu bir yoldur.Tek başına mevcut yönetim ve oluşturulacak yönetimlerden bu yükü taşımaları istenemez. Öncelikle konsensüs içerisinde bir dönüşüm ve gelişim projesi oluşmalı kentin tüm dinamikleri bu proje etrafında birleşmeli herkes kendi üzerine düşeni layıkıyla yapmalıdır.
Kocaelispor bu ilin en önemli sportif simgesidir .
Bu slogan altında ve bu düşünceyi benimseyerek yola çıkıldığında ,kişisel egolar ve beklentilerden uzaklaşıldığında her şeyin ne kadar çabuk çözüldüğü ve yol alındığı görülecektir..

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Advert
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3887 TL 5.3672 TL
Euro
EURO
6.0956 TL 6.0713 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA