Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 19.10.2018 SAAT 02:03:04
Advert
Hakan SİN

İşte başkanımızın listesi…

Kocaeli emlakçılar odasında beklenen seçim tarihi açıklandı ve yaklaşıyor. Herkes birilerini destekliyor. Saygı duyuyorum. Herkesin kendi düşüncesi, değerli üyelerimiz bakacaklar, kimler neler yapmış değerlendirecekler. Meslektaşlarıma inanıyorum. Bu kadar çalışmanın yabana atılmayacağını da biliyorum. Benim için Kocaeli Emlakçılar odasınınweb tapu konusunda pilot il olması onur ve gurur vericiydi mesela.

Seçim tarihinin açıklanmamasını bile polemik konusu yaptılar. Oysa odalar resmi kurumlardır. Bakanlık sistemine gerekli evraklar girilir sistem onaylayınca tarih açıklanır ve her adım, her hareket bakanlığın sisteminden onay alır ve sırası ile sistemin tarif ettiği şekilde işlemler yapılır. Ben bilmiyorlar demek istemiyorum. Biliyorlardır belki. Bu konuları bile polemik konusu yapıyorlar diyorum.

Şimdi de liste diyorlar, o zaman açıklayalım Ahmet Pekinin listesini. Herkes rahatlasın. Tabi herkes gibi bende diğer listeleri merak etmiyor değilim. Görelim diğer başkan adaylarımızın listelerini. Çünkü başkan tek başına bir şey yapamaz, iyi bir yönetim de yapması lazım.

İyi liste derken lütfen bunu da oraya buraya çekmeyin. Çalışacak, proje üretecek, zaman ayıracak, azimli ve kararlı olacak, birbirine samimiyetle inanacak ve güvenecek bir listeden bahsediyorum. Çünkü bu liste mesleğimizi temsil edecek, dokuz yüzün üzerinde meslektaşımızı temsil edecek. Yani bizleri temsil edecek.

Elbette benim de kiriterlerim var. Mesela ekmeğini meslektaşları ile bölüşüyorlar mı? Kaç yıldır bu mesleği icra ediyorlar? Bugüne kadar mesleği ve meslektaşları için küçücükte olsa ne yapmışlar? Meslektaşlarına yanlış yapan var mı listede? Bunlar benim bakacağım ve değerlendireceğim şeyler arasında olacak. Şahsım adına konuşuyorum. Listeler açıklansın. Ahmet Pekinin listesinden daha sağlıklı bir liste görürsem,ben köstek değil örnek olarak liste dışı kalmayı taahhüt ediyorum.

Bizler Hepimiz Kocaelinin ekmeğini yiyen suyunu içen, havasını soluyan insanlarız. Her ne kadar kendi aramızda tatlı çekişmeler yaşasak, birbirimize rakip olsak dasonuçta vergimizi ödeyen, oda kaydı bulunan mesleğimizi kanunlara uygun yapan insanlarız. Bizler ayakçı değiliz,bizi birbirimize bağlayan bir şeyler var.

Başkanımız gecen haftadaki toplantıda aynı listeyle devam edeceğini, ekipten menün olduğunu açıkladı. Sizinle başladım, sizinle de yola yürümeye devam edeceğimdedi. Bu güzel düşüncesi elbette bizlerionurlandırdı.

Bazı arkadaşlarımız izin isteyerek önümüzdeki dönemde bu ekibin yanında olacaklarını ama yönetimde olamayacaklarını söylediler. Ancak liste yüzde seksen oranında aynı kalacak.

Kocaeli’nin Tek takımı Kocaelispor’a yönetici olan çok değerli abim Mesut Volkan Sezgin Kocaelispor’un gözde yöneticisi olmaya da yine devam edecek. Onunla aynı listede olmaktan gurur duyduğumu peşinen söylemek isterim.

Yeni kurulan İyi Partiİzmit ilçe başkanı kıymetli abim Ufuk Turana da başarılar diliyorum.

 

İşte Liste…

1-Ahmet Pekin . Kocaeli

2-Cafer Yılmaz. Kartepe

3-Elfaz Ocak. Körfez

4-Emrah Kılıçoğlu . İzmit

5-Feyzullah Tarı. İzmit

6-Fuat Özdağ . Gebze

7-Gülümser Akkoyunlu. Gebze

8-Hakan Sin. Derince

9-Haluk Tamyüksel. İzmit

10-Kaniye Karlı. Çayırova

11-Meryem Sancar. İzmit

12-Mesut Daş. Kandıra

13-Mesut Volkan Sezgin. İzmit

14-Mustafa Uyar. Gölçük

15-Nail Kurter. Başiskele

16-Osman Özcan. İzmit

17-Ömer Arda Tosun. İzmit

18-Recai Aydın. Karamürsel

19-Sercan Topçu. Darıca

20- Burada öyle bir isim olacak ki, tüm meslektaşlarımız bu ismi merak ediyor. Bu arkadaşımız gerçekten sürpriz olacak. Hadi bakalım hayırlısı. Bu arada liste alfabetik sıraya göre yazılmıştır. Bundan da bir malzeme çıkartmaya kalkmayın.

Benden bu kadar, Seçimlere 20 gün var. Değerlendirmesini yapın listenin. Ve diğer listeleri de bekliyorum. Taktir siz değerli meslektaşlarımızın. Odamız seçimlerinin mesleğimiz için şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

Kalın sağlıcakla….

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Hakan SİN yazıları
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5682 TL 5.5459 TL
Euro
EURO
6.4111 TL 6.3855 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA