Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 06:55:51
Advert
 
Advert

Her şey o kadar kolay mı..?

 

 Son zamanlarda her gün farklı bir gündemle karşı karşıya kalıyoruz.  Herkes her şey hemen olsun ister de peki bu o kadar kolay mı..? Uzaktan davulun sesi hoş geliyor.

Sonra ben “boş konuşuyorlar” deyince ayrımcılık yapmakla suçlanıyorum. Ne kadar ilginç değil mi. Şimdi yine ayrımcılık yaptığım söylenecek.

Tekrar ediyorum boş konuşanlar ve boş konuşup kendine menfaat sağlayanlar var.  Ben yazayım siz karar verin.

‘’Merdiven altı emlakçılar ortadan kaldırılsın’’ diye gazetede bir haber okudum. Çok kolay ya kaldırmak. Yıllardır kimse bir şey yapamıyor. Hadi buyurun yapın.

Açıklama aynen böyle…

“Halk Eğitimin düzenlediği kurslar gerekli ve yerinde kurslardır. Merdiven altı emlakçılığını bitirebilir. Kursiyerler 120 saatlik eğitimlerinin ardından bir emlak ofisinde uygulamalı eğitim aldıktan sonra emlak danışmanı olabiliyor” demişler.

Dayanamıyorum. Nerede emlakçılık mesleğine, Emlakçılar Odana saygı? Merdiven altı diye tabir edilenleri sizler üretiyorsunuz. Farkında bile değilsiniz. Halk Eğitim yıllardır kurs yapıyor. Bittiğini değil biz hep türediğini gördük.

Sırf eğitmenlik yapabilmek için ofislerinde danışman çalıştırmak için yapılanlara bakın. Bunun için diyorum ya “hem boş konuşuyorlar hem de menfaat sağlıyorlar”.

Mesleğine sahip çıkan önce odasına sahip çıkacak. Kendi menfaati için değil mesleği ve oda menfaati için çalışacak ki bizden sonraki kardeşlerimiz örnek alsın. Tabi anlayana.

Bence odamızın ve bizim ilk işimiz Halk Eğitimin nitelikli eğitim vermeden kursiyerleri gerçek bir sınava tabi tutmadan sertifika vermesini engellemek olmalı. 

Ben alayım ilerde lazım olur diyerek bu sertifikayı o kadar çok alan var ki. Mantık “emekli olunca yaparım”. Bu meslek bu kadar ucuz olmamalı. Dışarıdan böyle gözükse bile bizlerin bunu doğru anlatmamız lazım. Belki birçoğumuz Halk Eğitimden sertifika aldık. Tabi o zaman bir odamız yoktu. Nasıl alındığını çok iyi biliyorum.

Kocaeli Emlakçılar Odası kurs açtığında muhalif bir arkadaşım aradı. “Odamızın yaptığı kursta ne farkınız olacak” dedi. “Bir kişi kalmayacak herkes geçecek, göreceksin” dedi.

Kocaeli Emlakçılar Odası’nın kurslarını daha önce de yazdım. Bu kurs Kocaeli Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi ile beraber yapıldı. Üniversite öğretim görevlileri eğitimlerini verdi. Yapılan sınavda ise 9 kişi kaldı. Olması gereken aynen yapıldı. Parayı veren düdüğü çalamadı.

Yeter artık. Menfaatlerinizi kenara bırakın. Mesleğiniz için anlatabileceğiniz gerçekler bırakın arkanızda.

Seçim ne zaman diye soran sorana, herkes merak ediyor.

Merak etmek en doğal hakkınız tabi ki ama ben de çok merak ediyorum. Başkanımız açıkladı. Mart sonuna kadar olacakmış. Mart ayının 10’nunda, 20’sinde veya 30’unda ne fark eder..?

Ne yapacaksınız, son ay mesleğiniz odanız için bomba çalışmalar mı? İnşallah.  Yada kış ayında tatil planı mı..? Hadi hayırlısı.

Ben de bilmiyorum. Yönetim önümüzdeki haftalar karar alacakmış. Merak edenler için yazacağım.

Kalın sağlıcakla…

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA