Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 06:57:21
Advert
 
Advert

Laf ola beri gele…

 

Geçen hafta “Seçim meçim yok” başlığı ile yazdığım yazı olay oldu. Gurur verici, çok sevindim. Okuyanlara, eleştirenlere hatta “ahlaksız ve gereksiz” yorum yapanlara bile teşekkür ederim.

Ne yazık ki okumak anlamak için yetmiyor, bu vesile ile anlamadan okuyanların yorumlarını da hayretle izledim. Zaman her şeyin ilacıdır.

Öncelikle şunu ifade etmem gerekir ki Demokrat Kocaeli Gazetesinin bana ayrılan köşesinde yazdıklarım şahsımı bağlar. Her ne kadar Emlakçılar Odası yönetim kurulu üyesiysem de, bu köşede yazılanlar şahsi kanaat ve gözlemlerim olduğundan ifadelerimden yalnızca ben sorumluyum. Hal böyle iken açıklamalarım üzerinden Emlakçılar Odası ve yönetim kuruluna çok çirkin ithamlarda bulunulması beni derinden üzdü. Şayet düşünce ve görüşlerim beğenilmiyorsa bunun eleştirel muhatabı benim ve muhalefet edilecekse yazdıklarıma ve şahsıma edilmeli. Şunu tekrar net bir şekilde ifade etmek isterim ki Emlakçılar Odasında yönetici olmak ayrı bir konu, sektöre dair görüş ve eleştirilerimi bir gazete köşesi üzerinden paylaşmam ayrı konu. İdari görevler gelip geçicidir. bu gün ben yarın sizler bu görevleri icra edeceksiniz ancak mesleki konularda köşe yazarlığım Allah ömür verdiği sürece devam edecektir.

Odada yöneticisi olmadan yazmaya başladığım bu köşede ben yine kendi üslubumla yazmaya devam edeceğim inşallah.

Oda ile ilgili basın açıklamalarında ise Kocaeli Emlakçılar Odası’nın basın açıklaması diyerek yapıyorum Takip edenler çok iyi bilir, bilmeyenler gelsin arşivden göstereyim.

Şüphesiz ki gazetecilik, köşe yazarlığı büyük tecrübeler ile kazanılacak bir meslektir. Benim ise böyle bir iddiam olmadığı gibi emlakçılık sektörüne dair gözlemlerim ve bu gözlemlerin geniş kitlelere aktarılma arzusu beni köşe yazarlığına yöneltmiştir. İlk haber ve köşe yazmaya 2006 yılında değerli büyüğüm Murat Hamzaoğlu’nun hazırladığı “Kocaeli İlan Dergisinde” başladım. Gülender Sargın ablamın da düşüncelerimi yazıya dökmem konusundaki teşviklerini ve emeğini unutmam. Şu anda beni en çok eleştiren iki güzel insan. Görüş farklılıklarımız olabilir,  üslubumu eleştirmekte haklı da olabilirler. Sanırım düşüncelerimi iyi ifade edemediğimden yanlış anlaşılmalara ve bu vesile ile eleştirilerine maruz kalıyorum.

Murat abi en son görüşmemizde “boynuz kulağı geçer mi?” diye sorduğunda esprili bir yanıtla kulak sabit kalır boynuz uzar gider demiştim. Sanırım mesleğe başlayalı 14 yılı geride bırakmış olmanın özgüveniyle böyle bir cevap çıkıverdi ağzımdan. Keşke bende, gerçekten mesleğine ve odasına hizmet edecek, ailesinden, işinden fedakârlık ederek mesleğine katkı sağlayacak gençleri bu sektöre kazandırabilmenin gurunu yaşasam. Kim bilir…

Önemli bir eleştiri deyıllardır bu sektörde başkanlık yapmış bir büyüğümden geldi.Benim düşüncelerimi odama ve yönetimime bağlayan değerli büyüğüm “kınıyorum demiş”. Eleştirmek en doğal haktır ancak eleştirdiğinin karşısına alternatifini koymak koşuluyla. Yoksa sadece eleştirmek işin kolayına kaçmak olur. Eleştiriyi değerli kılan içinde barındırdığı önerilerdir. Bu tarz eleştirilerde bulunulsaydı daha güzel ve katkı sağlayıcı olmaz mıydı? Bu mesleğe ömrünü adamış büyüklerimin tecrübelerinden öğrenecek çok şeyin olduğunun bilincindeyim. Çünkü bu meslek benim ve benden sonra gelecek olan kardeşlerimin yarınları olacak.Bugün biz varız, yarın onlar olacak.

Yine eleştirildiğim bir nokta da insanları taraf olmaya iten bir tutum takındığımmış. Doğru olduğuna inandığım konularda insanları doğruya yöneltmek benim ilke edindiğim bir konudur. Şayet sizler benim doğruluğuna inandıklarımın yanlış olduğuna beni iknaederseniz ben de size taraf olmaya hazırım.

Hiçbir meslektaşımı bizdensiniz ya da değilsiniz şeklinde kategorize etmedim. Kimin kimi, nasıl ayrıştırdığını ise meslektaşlarımız iyi biliyorlar. Bu işi yapan insanlar akıllı insanlardır.

Kuru gürültüye pabuç bırakmazlar. Ben de bunu böylece bilir ve ona göre davranırım. İnandıklarımı ve doğru bulduklarımı onlara aktarmaktan da kimse beni alıkoyamaz.

Kimi çevrelerde istifam isteniyormuş. Muhalefet olmadan yönetimler başarılı olamazlar. Bende bu düşünceyle eleştirilerin hepsini yapıcı, yıkıcı ayırt etmeksizin değerlendiriyorum.

Benim bu meslekte olmamda emeği olmayan, beni tanımayanlar boş boş konuşmasın. Şayet üzerimde emeği olan büyüklerim görevimi başarıyla yerine getirmediğim çoğunluk tarafından takdir edilirse gereğini ben o an yaparım zaten.Başkana ve yönetime bırakmam. Rahat olun.

Seçim varmış, başkan açıkladı. Benim için seçim meçim yok.İnşallah daha iyi anlamışsınızdır.

Tüm okurlarımın ve okuyup yoranlarımın dahiyeni yılını tebrik ediyorum.

Kalın sağlıcakla…

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA