Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 06:56:20
Advert
 
Advert

Işık bizlere ışık tuttu

Kocaeli Emlakçılar Odası’nı ziyaret eden Başbakan Yardımcımız Fikri Işık ve Kocaeli Valimiz Hüseyin Aksoy, mesleğimize ve bizlere ışık tuttu.

Toplantıda Kocaeli Emlakçılar Odası yönetim kurulu hazır bulundu.Samimi ve sıcak geçen bu güzel ziyarette bakanımız bizleri aydınlattı.

Başkanımız Ahmet Pekin söz alarak yaptığımız hizmetleri anlattı. Kocaeli ilimizin bir çok projede örnek il olduğunu söyledi. Bizlere verilen destekler için teşekkür etti. Emlak müşavirlik yasasını anlattı. Bu yasanın bir an önce çıkması için desteklerini istedi.

Ellerinden geleni mesleğimiz ve bizim için yapacaklarını söyledi.

Yöneticilerimiz sırasıyla söz alarak dilek ve temennilerini ilettiler.

Konut kredi faiz oranlarının yüksek olduğunu, ne zaman düzeleceğini sorduk. Yılbaşından sonra faizlerin aşağıya düşeceğinin müjdesini verdi.

Emlakçılara teşvik verilmediğini ve esnaf kefaletlerin zor kredi verdiğini söyledik. Mesleğimizin riskli meslek grubunda görüldüğünü, gerçekten zor bir meslek grubu olduğunu söyledi. Teşvikler daha çok üretim için veriliyor dedi. Bizler için bu konuyla ilgileneceğini söyledi.

Yaklaşık 2 saat sohbet ettiğimiz Bakanımız ve Valimiz ile meslektaşlarımız için yapmak istediğimiz projelerimizi de sunduk, bunlar için de destek sözü aldık.

Herşeyi anlatırsak 3 gün geçince hadi neden olmadı diye sorar durursunuz.

Başkanımız ve yönetim kurulumuzun bizler ve mesleğimiz için inanılmaz projeleri var. Gerçekten bugüne kadar yapılmayanlar oldu. Bundan sonra hayal bile edemeyecekleriniz olacak.

14 yıldır bu mesleğin içindeyim ben son bir seneye kadar bizim mesleğimize bu kadar değer verildiğini görmemiştim.

Elinizi vicdanınıza koyun da söyleyin; Oda kuruluna kadar siz ne gördünüz?

Bizlere ve mesleğimize değer veren Sayın Fikri Işık’a ve Kocaeli Valimiz Hüseyin Aksoy’a bir kez daha yönetim kurulu ve meslektaşlarım adına çok teşekkür ediyorum.

Bunları görmezden gelen, araya fitne sokmaya çalışan, fesatlık yapan kendini bilmezlere söylüyorum; basın zannettiğiniz insanlara saçma sapan haberler yaptırıp kendisini ve o haberi yapan insanı rezil etmeyin.Yarın öbür gün insan içine çıkmaya yüzünüz olsun. Sizi muhatap aldığım için kendime de üzülüyorum ama söylemeden edemedim.

Ne demiş Hz. Mevlana;

Ey kendine bakmayıp, kendi kusurlarını görmeyip de başka insanların iyisine, kötüsüne bakıp kalan zavallı… Allah senin yardımcın olsun…

Kalın sağlıcakla…

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA