Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 23.01.2019 SAAT 22:03:04
Advert
 
Advert
Yücel Alpay DEMİR

İnsanlığı Hamam Tellakları kurtaracak.

Çocuğa şiddete hayır!

Kadına şiddete hayır!

Erkeğe şiddete hayır!

Kediye şiddete hayır!

Köpeğe şiddete hayır!

İş yerinde şiddete hayır!

Doğaya şiddete hayır!

Sahada şiddete hayır!

Tribünde şiddete hayır!

Öğrenciye şiddete hayır!

Öğretmene şiddete hayır!

Doktora şiddete hayır!

Psikolojik şiddete hayır!

Cinsel şiddete hayır!

Yaşlılara şiddete hayır!

Kreş çocuklarına şiddete hayır!

Töre şiddetine hayır!

Ekonomik şiddete hayır!

İdeolojik şiddete hayır!

***

İnsan olan herkes şiddetin her türlüsüne karşı ise şiddeti yapanlar da insan olduğuna göre düz mantık ile düşünürsek sanırım bazı insanların pek çoğunun insan değil!

***

Medeni bir ülkede yaşıyor ve medeni kanunlar ile yönetiliyoruz! Ülkemizdeki şiddet oranları gelişmiş ülkelerdeki kitap okuma oranlarıyla, ülkemizdeki kitap okuma oranı da gelişmiş ülkelerdeki suç oranlarıylabenzerlik gösterdiğine göre! Aynı düz mantığa göre pek medeni bir ülke ve pek medeni insanlar olduğumuzu söylemek caizolmaya bilir.

***

Yüce Allah“tüm inananlara” hoşgörüyü adaleti merhameti tahammülü emretmiş.

Hayvanseverliği ve merhameti ile tanınmış “kuşu ölen bir çocuğa baş sağlığına bile giden”bir peygamberin ümmeti olduğunu iddia edenlerin yaşadığı coğrafyada şiddet bu kadar fazlaiken! Müslüman ülke tabiri ne kadar eftal onu da bilemedim.

Şaka maka bende az değilim hani “caiz, eftal” falan derken kariyerimin önü açık galiba“kimlere mesaj veriyorsam” müthiş dini jargon sahibi olmuşum. Allah sonumu hayretsin inşallah!

***

Biri kediyi yerden yere vurarak katletmiş!,öbürü kendisini istemeyen kızı zorla kaçırmış tecavüz etmiş!, diğeri boşanmak isteyen karısını ve çocuklarını kurşunlamış!, öteki öğrencisinin kulağını koparmış, beriki öğretmene okulda meydan dayağı atmış!, şuradaki doktora kafa atmış! “her akşam ana haberlerde daha neler neler var” Bunu yapan yaratıkların cinsi ne “insan”, dini ne “İslam”

Gel de inan!

***

Ülkemiz maalesefbu durumda iken, bu durumun sorumluluğu ve vebali din adamlarına, öğretmenlere, akademisyenlere ve siyasetçilere düşecek değil ya!Aman onlar rahat olsunlar, maaşlarını ve ek gelirlerini afiyet ile yesinler, sakın öz eleştiri yapmasınlar, kendilerine pay çıkartmasınlar, yüce Allah bize bunların hesabını soracak bilgimizin, mesleğimizin ve sorumluluğumuzun gereğini layıkıyla yaparsak bu kötüye gidişbelki durur diye dertlenmesinler!

****

Dertsiz başlarına dert açmasınlar, dünyalık şeylerle ilgilensinler mesleki gelişim kursları, seminerler emeklilik planları, Alanya da Antalya da otelli motel’ li etkinlikler çalıştaylar buluştaylar konuştaylar yatıştaylar organize etsinler

***

Çünkü insanlığı kurtarma görevi artık onlara değil! Hamam tellaklarına düşüyor, ve inanıyorum ki inşallah en kısa zamanda ülkemizdeki hamam tellakları bu milli ve manevi görev için bir araya gelecek mükemmel bir şekilde organize olacaklar“beden ve ruh temizliği günleri kapsamında” hepimizi yıkayıp tertemiz püri pak yapacaklar.

***

Allah onlardan razı olsun.

Bir nevi iç-dış yıkama!

Selam ve dua ile.

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Yücel Alpay DEMİR yazıları
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3317 TL 5.3105 TL
Euro
EURO
6.0586 TL 6.0344 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA