Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 16.08.2018 SAAT 08:50:07
Advert
Yücel Alpay DEMİR

BBTP Projesi!

 

Sünni bir aileden dünyaya gelmeme rağmen, Hz.Ali’yeve Aleviliğe hayran biri olduğumu pek çok dostumiyi bilir.

***

Bu hayranlığımın“geleneksel, kulaktan dolma ve ezberletilmiş bilgilerle yetinmek yerine”Kutsal Kitabımız Kuran-ı Kerimin mealini, tevsiri ile birlikte birkaç kez okuduktan sonra, öğrendiklerimi yaşantıma uydurmayolunda gayret ederken “az sayıdaki gerçek din aliminin”yazdıklarını okuyup anlamaya çalışma süreciile başladığını.

****

4 kapı 40 makam, Yesevi anlayışı ve Maturidilik felsefesi ile devam ettiğini“Allah nasip ederse, bundan sonrada aynı doğrultuda ilerleyeceğini”söyleyerek asıl konuya geçeyim.

****

Geçen hafta basın organlarında Malatya’da bazı alevi vatandaşlarımızın evlerinin kapılarının kırmızı boya ile işaretlendiğini bu psikolojik şiddetin masum insanları üzdüğünü, sizlerde görmüş duymuş okumuş olmalısınız.

****

Bunu duyan, Akli Selim , akli İslam ve akli İnsan olan herkes şiddet ile kınadı.

****

Şimdi ben size, Aleviler ‘in ne kadar hoşgörülü, ahlaklı, kültürlü, adaletli ve inançlı insanlar olduklarından, toplumsal kurallara saygılı olduklarından, bu hakareti hiç mi hiç hak etmediklerinden bahsetmeyeceğim.

****

Bu olayın belki de, alevi olmayan diğer dini mezhep veya gurupları kötülemek, dikkatleri o yöne çekmek için yapmış olabileceğinden, mezhepsel farklılıkları kaşıyarak sıcak tutma çabası içerisinde olunabileceğinde de bahsetmeyeceğim.

****

Bu senaryolarda figüran olabilecek, sorgulamadan, düşünmeden, akıl etmeden gözünü kırpmadan tekbir getirip önüne geleni katledecek İslam inancından ve öğretilerden hiç haberi ve ilgisi olmayan cahillerin çokluğundan ve giderek arttığından da bahsetmeyeceğim.

****

Durum bu kadar vahim ve tehlike arz ediyor iken diyanet işlerimizin lale devri yaşar gibi davranmasından, milyarlarca lira bütçeye rağmen tarikat ve cemaatlere duyulan ihtiyacı azaltamamasından, mezhepler arası dostluğu diyanet işleri çatısı altında bile sağlayamamasından, işe yarar sonuç odaklı projeler üretememesinden de bahsetmeyeceğim.

“Ben diyanet işleri başkanı veya Malatya müftüsü olsam” en azından kapısı işaretlenen alevinin evini ziyaret eder, dosta düşmana birlik ve beraberlik mesajı verir, hatta hızımı alamayıp kendi kapımı da işaretlerdim de demeyeceğim.

****

Ben size bu olay üzerinden, Irak, Afganistan, Mısır ve Suriye’ye getirdikleri demokrasiyi ülkemize de getirmeyi planlayan, emperyalist haçlı zihniyetinin bizi ötekileştirmek, aramızı iyice bozmak, İslam Ülkelerinde İslamofobi’yi arttırmak! İiyice karıştırmak için oynadığı iyi polis kötü polis oyunundan bahsedeceğim.

****

Ben size, ülkemizde ve coğrafyamızda sürekli gerginlik, terör ve savaş senaryoları yazan, bu coğrafyadaki tüm devletleri bir küstürüp bir barıştıran, biraz karıştırıp sonra savaştıran, bu vesile ile silah ilaç ve güvenlik sistemleri satan, birlikte yazdıkları oyunu her dilde tercüme edip sırayla oynatan Rusya’dan ve Amerika’dan bahsedeceğim.

****

Lütfen biraz uyanık olalım! Ortadoğu’nun en gözde ve en zengin ülkelerinden biri olan Suriye de, 10 yıl önce biri çıkıp da, Suriye karışacak komşu komşuya düşman olacak, mezhepsel farklılıklar bahane edilip, siyasi görüş ayrılıkları bahane edilip katliamlar yapılacak, Irak’ta kurulan İŞID diye bir örgüt buraya gelecek, bu coğrafyayı yakıp yıkıp cehenneme çevirecek,  ülke adeta kan gölüne dönecek dese idi emin olun akıl hastanesine götürülürdü!!!

****

Özellikle iktidar partisine ve yandaşlarına seslenmek istiyorum!

Oynananacak oyunun Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hayatta iken sahnelenemeyeceğini bilenler, oyunun ilk perdesini, Erdoğan sonrasına planlıyor!

****

Ülkemizin ve dünyamızın gerçekleri ahbr’in gösterdiği, Erkantan’ın atıp tuttuğu, akit’ in yazdığı gibi değil bunu siz bizden daha iyi biliyorsunuz!

****

Yarın çok geç olmadan “yıkılan” gönülleri imar edin, birlik ve beraberliği tesis edin, Büyük ve Barışık Türkiye Projesini başlatın

****

Bizi kimse uyarmadı, akıl veren olmadı demeyin! Selam ve dua ile….

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Yücel Alpay DEMİR yazıları
Advert
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.1563 TL 6.1317 TL
Euro
EURO
6.9731 TL 6.9452 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Demokrat Kocaeli Gazetesi Kocaelinin Sesi
GÜNCEL
Referandum Anketleri
Personel Alımı
Fetö Operasyonları
Referandum Haberleri
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
Beşiktaş
Trabzonspor
SİYASET
Recep Tayyip Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
Binali Yıldırım
SİYASİ PARTİLER
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
DÜNYA
Hollanda Krizi Haberleri
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
ANIT MEDYA