Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 07:08:32
Advert
 
Advert

Haftanın gündemi

 

NATO SKANDALI

NATO'nun Norveç'te düzenlediği komuta kontrol amaçlı Trident Javelin adlı tatbikatta Atatürk'ün fotoğrafının, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da isminin “düşman taraf” olarak gösterilmesi karşısında bütün siyasi partilerimizin ortak tavır sergilemesi NATO’nun resmi ağızlarını özür dilemeye mecbur etti.

NATO’nun şuur altında gizlediği gerçek niyetin ortaya çıkması kimseyi şaşırtmasın. Küpün içinde ne varsa, dışına onu sızdırır…

“Bağımsız Türkiye” isteyen, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının NATO’ya karşı tavrı geldi aklıma…

***

 

POSCO’DA İŞTEN ÇIKARMALAR

İdeal çalışma şartları beklentisiyle kurulan POSCO, sendikaya üye oldular diye 54 işçiyi işten çıkardı. İşten çıkarılan işçiler eylem başlattı. Nerede sorun varsa, oraya yetişmesiyle dikkatlerimizi çeken CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, yine işçilerin yanındaydı. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’la birlikte işçileri destekleyen Fatma Kaplan Hürriyet, yaptığı açıklamada, “Biz Kocaeli Milletvekiliyiz. Hangi partiye mensup olursak olalım bu gibi mağduriyetler karşısında hep birlikte hareket etmemiz gerekir. Diğer Milletvekilleri böyle zamanlarda ortalıkta görünmüyorlar.” Diyor.

Ben de merak ediyorum. İnsanların işten çıkarılması diğer milletvekillerini hiç ilgilendirmiyor mu? Ya da, CHP hariç, diğer partilerin il ilçe başkanları neredeler?

Anayasal hakkını kullanarak sendika üyesi olan işçilerin bu mağduriyeti karşısında sessiz kalmak hangi siyasal çıkar içindir?

***

 

TAŞERONA KADRO

Seçim döneminde taşeron işçilere kadro sözü veren iktidar, nihayet konuyla ilgili harekete geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, taşeron işçilerin, kadrolu işçilere oranla çok daha verimli çalıştığını açıkladı.

Doğrudur. İş güvencesi, çalışanı biraz tembelliğe itiyor.

O zaman, mevcut taşeron işçilere kadrolu maaşı verirsiniz. Olur biter.

***

 

YERLİ OTOMOBİL

İzmir başta olmak üzere bir çok il, yerli otomobil fabrikasının kendi illerinde kurulması için çok ciddi çalışmalar yürütüyor. İlimizde, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KOTO Başkanı Necmi Bulut ve KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun açıklamaları dışında bir faaliyet yok.
Bu açıklamalar da o kadar cılız ki, sanki “olsa da olur, olmasa da” der gibi..

İzmir’de ise, Büyükşehir Belediye Başkanı, Vali, AK Partili CHP’li bütün milletvekilleri, Ticaret Odası, Sanayi Odası, Esnaflar ve bütün sivil toplum el ele vermiş, yerli otomobil fabrikası İzmir’de yapılsın diye canla başla mücadele ediyorlar. Hatta alernatifli yer tesbitleri bile yapmışlar.

Biz, yerli otomobil fabrikasının Kocaeli’de kurulmasını gerçekten istiyor muyuz?

***

 

ARABA CAMI FİLMİ

Boşuna gündemi işgal eden bir basit konu.
Bir nefeste çözülebilecekken, günlerdir tartışıyoruz.
Köşe Yazarı dostumuz Uğraş Çiftçi, “cam filmi sökülüp takılması nedeniyle toplamda yaklaşık bir milyar TL zarar etti memleket.” Diyor.

Koskoca Cumhurbaşkanımız, araba camı filmiyle mi uğraşacak?
Konuştuğumuz mevzuya bakın ya…
Cumhurbaşkanımıza sormak isterim;
Melekler erkek midir, dişi mi?

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA