Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 06:57:13
Advert
 
Advert

Siz karar verin…

Geçen hafta mesleğimize bilinçsiz şekilde hakaret edenler için bende fikirlerimi yazmıştım. Sonuçta düşüncelerim ve tepkimi belli etmiştim. Yazıyı farklı yorumlayanlar da oldu.

Meslektaşlarımızdan Gess Gayrimenkulün kurucusu emekli emniyet müdürümüz, Yaşar Durmaz abimiz ‘’Emekliler gibi başına taş düşsün emi’’ başlığı altında kendi düşüncelerini beyan etmiş.  Eleştirmek en doğal hakkı saygı duyarım. Eleştiren insanı da bir o kadar severim.

Geçtiğimiz hafta birçok kez arayarak bu konuyu tartışmak istediğini söyledi. Beni ofisimde ziyaret etti. Bizleri onurlandırdı. Ayağına sağlık.

Yaşar bey ile ofisini açtığında kendisini ilk ziyaret edenlerden biriyim. Kendisi emekli olmasına rağmen bu işi benimsemiş. Emniyetten emekli olması ise onun için avantaj olmuş. Gerçekten tanıdığım birçok emekliden farklı kendine göre tarzı var. Prensipleri, planları, programı, kılık kıyafeti gerçekten sayılı emeklilerimizden.  En çok hoşuma gidende bana sorduğu sorular oldu.

Bunlardan biri…

“Çıkacak olan yasanın taslağını sizden başka kaç emlakçı okudu ve talep verdi” dedi.  Kendisi hem okumuş hem de talep vermiş. Diyorum ya bu emekli farklı emekli  bu günden sonra emekli büyüklerimi ikiye ayırıyorum. Genç emekliler, Boş emekliler bana göre böyle.

Emekli olduktan sonra bu işi yapanlara tepkili olan biri olduğumu Kocaeli’de bilmeyen yoktur. Yıllardır yanımda emekli çalıştırmamışımdır.

Bu mesleğe ilk başladığım zaman değerli büyüğüm “Emlakçı olur musun?” teklifinde ne anlarım demiştim. Benden kim gayrimenkul alır. Kim bana gayrimenkulünü sattırır, demiştim.

Kafamdaki emlakçı profili emekli olmuş eşi, dostu, çevresi hep yaşça benden büyük  insanlar. O zamanlar emlakçıları gezdiğimde hep bunlarla karşılaştım. Babadan oğula geçenlerde var tabi bunlar bile benden büyükler, babam yaşındalar. Ben nasıl yaparım bu işi dedim kendi kendime günlerce  düşündüm.

İlk mesleğe başladığımda müşteriler ofisime geldiğinde bana gelen ilk soru “Baban nerede..?” olmuştur.  İnsanların kafasındaki portrede benim kafamdaki portre ile aynı olduğunu gördüm. Bu algıyı değiştirmek için çok mücadele ettim. Etmeye de devam ediyorum.

Benim naçizane düşüncem; genç arkadaşlarımız, kardeşlerimiz bu işi kendilerine meslek edinsin. Sektörümüz gençlerle yenilensin. İnsanların kafalarındaki eski düşünceler ve algılar değişsin artık.

Şimdi siz değerli halkımıza soruyorum…

Bu işi kendine meslek edinmeye çalışan, hayalleri ve idealleri olan gençlerimize mi destek verelim? Yoksa emekli olmuş, devletten maaşı olan, iş olsa da olur olmasa da olur diyen emekli amcalarımıza mı  destek verelim? Siz karar verin. Genç emekliler, bu işin hakkını veren büyükler, gençlere emek veren, ofisinde onlara iş imkanı sağlayan siz değerli büyüklerimiz baş tacımızsınız.

Emekliliğinden önce, yaptığı görev icabı kanunla, nizamla, imarla, tapu ve vergi ile ilgili bilgi birikimine sahip vizyoner emeklilerin mesleğe katkısı olacağı kesindir. Sözüm kahvede oturmak yerine dükkanımda misafir ağırlayıp tavlamı da dükkanımda oynarım diyenleredir. Niyetim kimseyi yaralamak değildi. Saygılarımla,

Kalın sağlıcakla…

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA