Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 07:10:47
Advert
 
Advert

Öleceğiz

Adam gelmiş yetmiş yaşına, azıcık bir yeri ağırsa, “eyvah kanser mi oldum acaba?” diye bunalıma giriyor

Bunalıma girmeye gerek yok ki. Öleceğiz kardeşim,

Hepimiz öleceğiz.

Ölüm de nihayetinde insana bir sebeple geliyor.Trafik kazası, hastalık, kalp krizi, deprem, sel, savaş falan.Bir sebep olacak kardeşim Allah sopayla tek tek kafamıza vurup öldürecek değil ya.

Sonuçta herkes ölecek.

Sanki herkesin öleceğini bilmiyor muşuz gibi, her ölüm haberinde “hade yaa”diyerek, olmayacak bir şey olmuş gibi davranmamızın anlamı ne!

Ölüm haberi alınca “olamaz” diyerek kendini yerlere atan, saçını başını yolan, ayılan bayılan modellere gıçık oluyorum.Ne yani, ölümsüz biri mi öldü?

Bakın buradan söylüyorum.Ben ölünce kimse saçını başını yolmasın.Buna aile, akraba taalukat, arkadaşlar, herkes dahil.Beni seven hakkını helal etsin.Kur’an okusun.Borcum falan kalmışsa gitsin ödesin.Ya da gitsin bir fakiri benim namıma sevindirsin.

“Sen ölünce üzülen kaç kişi çıkacak ki?” diye düşünebilirsiniz.İhtimal işte, ya çıkarsa!

Ölümü kötü görenler bir düşünsün bakalım;dünya var olduğundan beri bütün insanlar hayatta olsaydı ne halt edecektik?

Mesela ben, hiçbir zaman ölmeyeceğimi bilsem, Kahrımdan ölürdüm!Öbür dünyayı merak ediyorum çünkü…Rabbimi merak ediyorum…Kavuşalım bakalım Rahman olan Allah bize neler hazırlamış?

Bakın Necip Fazıl ne diyor;

Ölüm güzel şey, budur perde ardında haber,

Hiç güzel olmasaydı, ölür müydü Peygamber.

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA