Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 07:01:13
Advert
 
Advert

Başbakan Meral(!)

25 Ekim. 2017 Tarihinde yapılan Kongrede İyi Partililer slogan atıyor;

“Başbakaan Meeral.. Başbakaan. Meeral”

Gülmekten patladım.

Başbakanlık diye bir makam var mı ki Akşener başbakan olsun!

2019 Seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine göre oy kullanacağız. TBMM’yi ayrı seçeceğiz, Cumhurbaşkanını ayrı.

Yani başbakanlık diye bir makam yok.

İyi Partililer ilk Kongrelerinde ilk hatayı yaparak, siyasi bilinçlerinin seviyelerini de tescil ettiler;

“Başbakaan Meeral!”

16 Nisan 2017 Tarihinde yapılan Anayasa değişikliği oylamasında bağıra bağıra HAYIR diyen bu grup, belli ki neye hayır dediklerini hala anlayamamış!

***

İYİ Parti adı ve amblemi ile ilgili tartışmalar sürerken, ambleme itiraz edenlerden de hukuki girişimler gelmeye başladı.

Osmangazi Yörük Türkmen Dernekleri Genel Başkanı Dinçer Akyel ve dernek  üyesi bir grup, Kayı bayrağını siyasi bir unsur olarak kullandığı gerekçesiyle İyi Parti hakkında suç duyurusunda bulundu.

Dinçer, yaptığı açıklamada, “Biz yaptığımız bütün etkinliklerde Kayı Boyu’nun amblemini kullanıyoruz. Her yere bu bayrağı asıyoruz. Partinin bu amblemi kullanması, yaptığımız etkinliklerin İYİ Parti etkinliği gibi algılanmasına yol açacaktır.” Dedi.

***

Eski Hakim, Bilecik Belediye Başkanı AK Partili Selim Yağcı’nın açıklamasına bakalım;

“Kayı Boyu ambleminin patent tescilini  Bilecik Belediye Başkanlığı olarak aldık. 3 boyutlu Kayı Boyu Anıtı'nı yaptık. Tabii ki bu çalışmaların hepsi yeni kurulan siyasi partiden önce yapılan ve tarihimize bağlılığımızı gösteren çok önemli çalışmalardan birisi. İyi Parti kurulduğunda, simgesini 'İyi' yazarak, Kayı simgesine benzer tarzda bir simge oluşturmuş. Partinin logosu tek başına bizim Kayı Boyu Anıtı'nı veya Kayı Boyu amblemini gösterecek nitelikte olmadığını düşünüyorum.

Ama partinin yöneticileri ve diğer kesimleri bu konuda çeşitli beyanatlar veriyor. Örneğin, Başkan  Meral Akşener ismi ile “Türkiye İyi olacak. Teşekkürler Bilecik Belediyesi” gönderisi paylaşılarak belediyemizi de gösterecek şekilde bir algı oluşturma operasyonuna girişmişler.

Aslında bir taraftan Kayı'yı amblem olarak belirtmeme gibi bir kurnazlığa giderken diğer taraftan da Kayı'yı belirtecek işaretleri ve sözleri kullanarak patenti bizde olan ve halkımıza mal olmuş, özellikle son yıllardaki, günümüzde tarihe olan bağlılığın getirdiği güzel televizyon filmlerinden de esinlenerek, hiçbir önyargıya kapılmadan herkesin rahatlıkla kullandığı bir simgeyi, atalarımızdan bize emanet olan bir işareti partinin işaretiymiş gibi bir kurnazlık içerisine girme eğilimlerini de görüyoruz. Bunlar, her ne kadar amblemlerinde “İyi” yazar gibi gözükseler de aslında bu konuya ilişkin Kayı Boyu amblemini kullanma ve bunu çağrıştırma noktasında böyle bir hukuksal tecavüzü de içermektedir.  

Bilecik Belediye Başkanlığı olarak patent tescilinin ve anıtın telif haklarının bize sağlamış olduğu tüm hukuksal haklarımızı da ilgili parti hakkında kullanacağız."

***

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti’den Antalya’nın adayı olarak gösterildikten sonra seçim propagandası döneminde, “Menderes Türel Antalya’ya iyi gelecek”,
Antalya’ya iyi gelecek” sloganları ve güneş logosunu kullanmıştı. Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Türel, seçim sonrasından bugüne kadarki süreçte de “İyi gelecek” temalı sloganı ve güneş logosunu kullanmayı sürdürdü. Akşener’in kuruluşunu açıkladığı İyi Parti’nin logosunda yer alan güneşle, Türel’in kullandığı güneş logosunun benzer olduğu görüldü. İyi Parti’nin sosyal medya hesaplarından yapılan duyurularda “İyi Parti Türkiye’ye çok iyi gelecek” şeklindeki slogan da Türel’in kullandığı sloganlarla büyük benzerlik taşıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ‘Antalya iyi gelecek’ sloganı ve logosunu, Türk Patent Enstitüsü’ne başvurarak Aralık 2015’te tescil ettirmişti. 

***

Ali Lapanta İYİ Partide!.

Emekli Tuğgeneral Ali Lapanta, Kahramanmaraş'taki helikopter kazası sonrasında askeri arama çalışmalarını sevk ve idare etmişti. Lapanta, Yazıcıoğlu soruşturmasında şüpheli olarak ifade vermişti.

Muhsin Yazıcıoğlu ile aynı helikopterde hayatını kaybeden gazeteci İsmail Güneş'in eşi Yasemin Güneş, Akşener'e, Twitter hesabından "Yazıcıoğlu suikastinde 8 yıldır şüpheli olarak adı geçen Ali Lapanta hiç mi duymadınız? İyi Parti oluyum, derken kötü başlamışsınız yola." paylaşımı yaptı.

***

Parti daha yeni kuruldu.

Dakka bir gol beş!

Başbakanlık makamının kaldırıldığından bile habersiz partililer kongrede slogan atıyor;

“Başbakaan Meeral.. Başbakaan. Meeral”

Gülmekten patladım.

H.OSMAN SARAÇ

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA