Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 06:57:39
Advert
 
Advert

Haddini Bil..!

 

Benim mesleğime, emeğime ve odama kimse dil uzatmasın. Kulağıma çok değişik laflar, iftiralar olmayan işleri olmuş gibi anlatanların olduğu geliyor. Baştan söyleyeyim ben kimsenin adamı, kimsenin tetikçisi değilim. Bu mesleği gerçekten sevdiğim için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Bunu bile anlayamayacak kapasitede aciz insanlar var.

 

Yapılan işleri, projeleri, verilen emeği, mesleğe duyulan saygıyı beğenmeye bilirsin. Eleştirmek en doğal hakkın. Yapılan yanlışları ve hataları görmek, onları dile getirmekte hakkın. Ancak eleştirmenin de bir haddi olması lazım değil midir?

 

Herkeste haddini bilmelidir ve bu haddi aşmamalıdır. Defalarca yazdım, söyledim. Asıl birinin adamı olmak, eleştirmiş olmak için eleştirmektir. İçi boş, tutarsız, mesnetsiz, saçma sapan şeylerle insanları oyalamaya çalışmaktır birinin adamı olmak. O halde sen kimin adamısın. Kimin fitneci başısın. Ne oldu yüzün mü kızardı. Kendi değerinin iki paralık olduğunu mu düşünüyorsun.

 

Evet, gerçekten de öyle oldu. Bakın benden söylemesi sağda solda bu şekilde konuştukça kendinizi bitiriyorsunuz. Her şeye rağmen yine size akıl vermekten kendimi alıkoyamıyorum. Bir büyüğüm demişti ki şikayet eden insan aciz insandır. Ne kadar doğru olduğunu bir kez daha görüyorum.

 

Mesleğimizle ilgili yazı yazmaya çalışan birçok arkadaşımız var. Hepsini elimden geldiği kadar takip etmeye çalışıyorum. Bazen kendini zorlayarak yazı yazmak için yazanlar da var. Çok güzel konular bulup, hataları görüp, çok profesyonel eleştiri getiren arkadaşlarımız da var. Hadi bunları geçtim. Bir de kendi kendine iki lafı bir araya getiremeyen, başkasının yazısını okumadan, ne yazdığını anlamadan paylaşan ve hadsiz yorum yapan terbiyesizler de var. Haddini bil terbiyesiz insan derken onu kastediyorum.

 

Daha dün neydin bugün ne oldun, ben de çok iyi biliyorum, başkaları da. Varsa özgür düşüncen, eleştirin kendin yaz söyle kimseyi maşa kullanma aciz insan. Bu mesleğe yakışmıyorsan, yapamıyorsan bırak git. Beni konuşturma, ben konuşursam zaten Kocaeli’de kalamazsın herhalde gidersin. Çünkü ikiyüzlüleri benim memleketim Kocaeli sevmez.

 

Her yazımdan sonra arayan çok olur. Kime dedin diye soruyorlar, lütfen sormayın. Kimseye bir şey demedim. Lafım ortaya, yarası olan gocunur. Kim mesleğine hainlik yapıyorsa ona gelsin.

 

Yapıcı olarak eleştiren meslektaşlarım, muhalefet eden arkadaşlarım, sizlerin de odamızın çalışmasında az da olsa katkınız vardır. Allah razı olsun. Bir konuyu yazarken, eleştirirken ve haberini yaparken. Bilgi almak istediğinizde Oda Başkanınızı arayın. Ulaşamazsanız başkan vekilini veya yöneticilerden herhangi birini arayın.

 

Geçen bir büyüğüm haber yapıyor. Ankara’da ki toplantıda Kocaeli pilot bölge olmasına rağmen başkan yoktu. Peki arayıp sordun mu? Başkan neden yoktu? Sormadın belki de tenezzül etmedi. Ama oturup yazdın. Yoksa sordun da işine mi gelmedi.

Beni sevdiğim bir ablam aradı sordu. Ben de Başkanı aradım sordum. Sizde arayabilirsiniz. Bizim başkanımız adam yemiyor ha bilesiniz. Merak edenlere söyleyeyim.

 

Kocaeli Emlakçılar Odası’nın değerli başkanı Ahmet Pekin sağlık sorunlarından dolayı toplantıya katılamamıştır. Katılamayacağını da toplantıyı yöneten başkanlarına haber vermiş ve anlayış ile karşılanmıştır.

 

Bize yan gelip yatan veya memur gibi oturduğu koltuktan kalkmayan bir başkan lazım değil, Türkiyemin il başkanlarının mesleğimiz için yaptığı projeleri AŞALAYACAK bir başkan hiç lazım değil. Haddini bil yapışık başkan, haddini. Doymadınız mı? Başkan koltuklarına yazık acıyorum. Ne yapacaksanız yıllardır yapsaydınız. Yapamadınız mı? Gidin evinizdeki koltukta oturun yapacak insanların önünde duvar olmayın.

 

Kalın sağlıcakla....

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA