Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 22.01.2019 SAAT 10:11:36
Advert
 
Advert

ODA onun güzelliği...

Beni tanıyanlar bilir. Kocaelispor hastası biriyim. İç saha ve deplasman maçlarına elimden geldiği kadar gitmeye gayret gösteririm. Çocukluktan bu yana sevda benimki tabi böyle bir başkan ve değerli yönetici abilerim oldukça bu sevda aşk a dönüşebiliyor.

Geçtiğimiz hafta Türkiye’min güzel illerinden Mersin ve Adana’daydık. Kocaeli Emlakçılar Odası’nın değerli kurucularından ve yöneticisi olan Osman Özcan kardeşimle beraberdik. Maçtan sonra kalmaya karar verdik. Çünkü; Mesleğimizin odalarını ziyaret etmeden dönmek olmazdı. 

Adana Emlakçılar Odası başkanımız Ülkü Uçar’a ulaştık. Kendisinin Kıbrıs’ta olduğunu üzülerek bildirdi. Başka sefere davet etti. İnşallah bir dahaki sefere kendisinin tecrübelerinden faydalanmak için tekrar gideriz. Daha sonra…

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli’ye ulaştık. Kendisinden randevu talep ettik. Verdiği cevabı size aynen yazmak istiyorum. “Ne demek müsait misin, dört gözle bekliyorum. Dostlara müsait olmak gerekmez. Kapımız ve yüreğimiz sonuna kadar açık” Tabi bizde bu kadar güzel cümlelere dayanamayıp soluğu başkanımızın yanında aldık.

Mersin başkanımız oda kurulduğundan beri olan süreci anlattı. Mersin odamızın kurucularından olduğunu ve yönetimde görev aldığını daha sonrada başkan olduğunu anlattı. Uzun yıllardır başkanlık yaptığını dile getirdi. Tecrübelerini bizlerle paylaştı. Yönetim kurulunu ve başkan vekilini de davet etti. O Kadar sıcak karşılandık ki insanın canı ayrılmak istemedi.

Ben her zaman gençlerin önü açılsın, zamanı gereken bıraksın, bu işi yapan örnek olarak bıraksın, herkes mesleği için bir şeyler yapması gerektiğini düşünen biriyim. Başkan koltuğunu oturan nedense o koltuktan kalkamıyor. Ne varsa o koltukta ben anlamış değilim. Sanki yapışıyorlar. Bir dönem hadi olmadı ikinci dönem yaparsın. Arkandan gelenlere bayrağı teslim edersin. Bırakın kendileri değişmediği gibi yöneticilerinden çoğu değişmiyor. Derneklerde, odalarda yıllardır başkanlık yapanlara sormak istiyorum. Doymadınız mı..?

Bu konuları Mersin oda başkanım ile de konuştum.  Neden hep siz dedim. Kendisi üyelerinin onu bırakmak istemediğini ve gerçekten yaptığım hizmeti yapacak hiç kimsenin çıkmadığını söyledi. Zamanında bırakmak istemiş kimse kabullenmemiş yani başkanımı biraz zorunluluktan devam ettiğine ben inandım. Ama gerçekten çok yorulmuş. Artık bırakacağım dedi. Tabi mesleğini onun gibi layıkıyla taşıyacak birine bırakacağından eminiz.

Bana çok garip geldi. Bizim buralarda gençler ister. 10 yıldır başkanlık yapanlar hiçbir iş yapmaz yapmadığı gibide bırakmaz. Ne varsa artık. Her zaman yeni jenerik iyidir. Bence.

Mersin’de ise başkan koltuğunu bırakacak adam bulamaz. Çünkü onun yaptığı işlere ve emeğe saygı gösterirler. Gitmesin diye elinden geleni yaparlar. Oda başkanın güzelliği ,İlginç dimi.

Bizleri karşılayan, ağırlayan, yediren, içiren, gezdiren başta Başkanımız Yavuz Selim Madenli’ye,  Başkanvekili Sinan abimize ve yönetim kuruluna çok teşekkür ederiz. Biz de sizleri ağırlamak isteriz.

Kalın sağlıcakla…

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3546 TL 5.3332 TL
Euro
EURO
6.0914 TL 6.0671 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA