Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 22.01.2019 SAAT 10:07:49
Advert
 
Advert

Emlakçılık yapmaya kalkan güvenlikçiler

 

 

Geçtiğimiz günlerde İzmit ilçesinde bulunan Kent Konut’un yapmış olduğu Tuana Evleri’inde (1.etap) satışını üstlendiğimiz bir daireyi müşterimize göstermeye gittik. Aracımız Kocaeli Gayrimenkul logolu ve boynumuzda üzerinde personel bilgilerimizin yer aldığı Kocaeli Gayrimenkul kartlarımız var. Gayrimenkul danışmanlarımızdan Furkan Akyol müşterisine daireyi göstermek için müşteri ile beraber siteye gidiyor ve dairenin anahtarı bizde, dairede de afişlerimiz mevcut.

Yıllardır sorun çıkartmayan güvenlik arkadaşımız bu defa egosunu tatmin etmeye kalkışmış. Güvenlik arkadaş sitenin güvenliğini sağlamakla görevli bunda hemfikiriz. Ama bizi ve meslektaşlarımızı müşterilerimizin yanında mahcup etme hakkına asla sahip değil. Herkes ekmeğinin peşinde lütfen haddinizi bilin!

Ben orada yoktum, olsaydım, olay olurdu.

Bizlere neden engel olmaya çalışıyorlar, çok merak ediyorum. Acaba sitede bulunan güvenlik görevlileri de emlakçılık yapmaya mı çalışıyorlar? Konuyu yakından takip edeceğim…

Daha öncede meslektaşlarımdan biri aynı konuyu Akçakent Konutları’nın güvenliğinden sorumlu güvenlik görevlileriyle yaşadığını söyledi.

Güvenlik firmaları lütfen personellerinize bilgi verin. Sakın ola hata yapıp da niçin orada olduklarını unutup mesleğimize taş koymaya kalkmasınlar.

Ben gündüzleri emlakçılık yapıp akşamları sitelerde güvenlik görevlisi olmuyorum. Kulağıma hiç hoş şeyler gelmiyor.

Bu konuyu burada kapatmıyorum. Bir dahaki sefere bizzat kendim gideceğim. Bakalım neler olacak. Yaşayıp göreceğiz.

Yıllardır Kocaeli’de sitelerde çalışan bazı personellerin emlakçılık yapmaya çalıştığını hepimiz biliyoruz. Bu duruma biraz daha sessiz kalırsak bizlere ve mesleğimizi yapmamıza engel olacaklar. Bizler her zaman olduğu gibi birlik olup bunların önüne geçmeliyiz.

Herkes kendi işini yapsın. Yoksa bu işin sonu karışır. Benden söylemesi.

 

Ben sözümde durdum…

Geçen hafta şahsıma yapılanlar karşısında evrakları açıkladım. Pirincin taşları fazla olduğundan ayıkla ayıkla bitmedi demek ki.

Değerli meslektaşlarım; beni arayıp “sen haklısın” demeyin, haksız insana haksız olduğunu söyleyin. Ben haklı olduğumu zaten biliyorum. Bunu da ispatladım. Bırakın ispatlayamayan “ben sizin başkanınızım” diyen düşünsün.

El mi yaman Bey mi yaman hepimiz göreceğiz…

Seçimin galibi ve mağlubu kim, kendi görüşümle son bir hafta, bakalım kimmiş. Siz karar vereceksiniz. Haklıya hakkını vermeyenler, kendini galip zannedenler, mağlup olduğunu fark edemeyenler, hepsi haftaya...

Kalın sağlıcakla…

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3546 TL 5.3332 TL
Euro
EURO
6.0914 TL 6.0671 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA