Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 19.08.2018 SAAT 20:38:06
Advert
Hakan SİN

Hadi Bundan Sonra da KOV

Kısacık bir aradan sonra tekrar beraberiz. Malum yaz dönemi idi ben de yaz ayların da gezmeyi , eğlenmeyi  seviyorum.  Sevmiyorum,  parayı saklamayı onunla uzun süre yaşamayı.  Para için insan satmayı öğrenemedim.  Ben paranın esiri olamadım. Para için makam için insanları satandan olmadım, olmayacağımda. Kısacık arada bile çok doldum. Neler var neler… oldukça uzun süre yetecek kadar malzeme edindim.

Benim bugüne kadar yazdığım bütün yazılar hayal değil gerçek. Bundan sonra da öyle olacak.  Benim yaşadığım olayları sizlerle paylaşacağım ki belki birazda olsa faydası olur.

Ben mesleğimi severek yapıyorum. Tek çabam da bu mesleğin iyi yerlere gelmesi ve sıfat kazanmasıdır. Yıllardır İlçe belediyelerinde ve tapu dairelerinde hor görüldüm ,kovuldum. Tabi her belediyemiz ve tapu dairemiz için geçerli değil. Bu mesleğe 13 yılımı verdim. Eskiler için çok uzun bir süre olmayabilir. Benim için uzun bir maraton oldu. Haksızlığa hiçbir zaman tahammül edemedim. Kavga ettim. Olayları basınla paylaştım. Mahkemelik ve savcılık süreçler yaşadım. Her defasında haklıydım. Bu mesleğin saygınlık görmesi gerektiğine inanan biriyim. Bizden sonra gelen genç kardeşlerimizin önünü açmak mesleğimizi onlara güzel tanıtmak tek gayem.

Kocaeli Emlakçılar odasının önce kurucular kurulunda sonrada yönetiminde yer aldım.  Çünkü ben başkanıma ve yönetim kuruluma inandım ve güvendim. Artık sıkılmıştım hor görülmeye insanların komisyoncu deyip üçkağıtçı gözüyle bakmasından bıkmıştım.  

Tapu dairesinde kimsin diyorlar, emlakçıyım diyorum, çık dışarı diyorlar, neden diyorum, el cevap:  Alıcı satıcı baskı altında kalıyormuş. Bak sen. Alıcı ile Satıcıyı tapu dairesine getiren benim zaten sen kimsin? Ben olmadan alıcı ile satıcının arasını bulup imza bile attıramıyorsun. Çünkü alıcı tapusunu satıcı önce parasını istiyor. Çık bakalım işin işinden. İşte senin yapamadığını ben yapıyorum. Çünkü güven verip imza attıra biliyorum.

Belediye gidiyorsun. Bilgi veya rayiç istiyorsun. Kimsin? Emlakçıyım. Git mal sahibi gelsin diyor. Boynumda kartım tüm evraklarım tam olmasına rağmen muhatap almıyor. Neden? Bunca zaman bu meslek için bunlar çözülüp halledilmemiş. Türkiye tutturmuş bir yasa çıkacak diye bekliyor.  Ben bildim bileli ne yasaymış çıkmadı gitti.  Demek ki YASA olmadan bazı işlerde yapıla biliyormuş.

Bir çoğumuz bu sıkıntıları muhakkak yaşamıştır. ARTIK BİTTİ.

Belediyelerle protokoller imzalandı. Tapu daireleriyle sistem getirildi. Bizler artık gerçekten sıfat kazandık. İnanılır gibi değil 13 yıl sonra bu gerçekleşti.

Şimdi söylüyorum. Lafım sadece bizlere sıfatsız bakan bizleri makamından kovan belediye ve tapu memurlarına Hadi bundan sonra da KOV’ da göreyim.  

Kocaeli emlakçılar odası ne yapıyor?  Diyenlere Söylüyorum bundan daha güzel bir olay var mı? Tabi bunlar daha başlangıç sadece daha neler olacak hayal bile edemiyorum. Ben yıllardır mesleği için çalışan böyle bir ekip görmedim. Gören varsa çıksın anlatsın onu da yazalım. Benim mesleğime değer kazandıran herkes benim için değerlidir. Buda böyle biline.

Kocaeli emlakçılar odası başkanıma ,yönetim kurulu üyelerime ve bizlere inanan, güvenen oy verip bizi seçen ve seçmeyen  bütün meslektaşlarıma Çok Teşekkür ediyorum.

Bundan sonra herkesin meslektaşlarıma karşı  hal ve tavırlarına dikkat etmesini rica ediyorum.

İnşaat firmaları, değerli müteahhitler, yaşça bizden daha küçük meslektaşlarımız,  bazılarınıza söylüyorum. Bizleri devre dışı bırakmak sizlere yakışmıyor. Bizler birbirimize her zaman lazımız. Detaylar haftaya.

Yaşadıklarınız odanıza ve bana bildirin yazalım herkes herkesi tanısın.

Mail: hakan_sin@hotmail.com.

Haftaya görüşürüz. Kalın sağlıcakla…

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Hakan SİN yazıları
Advert
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0142 TL 5.9902 TL
Euro
EURO
6.8493 TL 6.8219 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Demokrat Kocaeli Gazetesi Kocaelinin Sesi
GÜNCEL
Referandum Anketleri
Personel Alımı
Fetö Operasyonları
Referandum Haberleri
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
Beşiktaş
Trabzonspor
SİYASET
Recep Tayyip Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
Binali Yıldırım
SİYASİ PARTİLER
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
DÜNYA
Hollanda Krizi Haberleri
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
ANIT MEDYA