Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 10:47:42
Advert
 
Advert
Yücel Alpay DEMİR

Ölürüm Türkiyem, çalıntı mı?

1989 yılında çıktığı ilk Ülkü Ocağı Konseriyle gönüllerde taht kurdu.

28 yıllık sanat hayatına sığdırdığı 20 albümde aşkı, özlemi, Vatan-Millet sevgisini ve mutluluğu anlattı.

Beyefendiliği ve Yüksek Ahlakı ile sadece Ülkücülerin ve Bütün Türk Milliyetçilerinin değil, duyabilen hissedebilen herkesin beğenisini, takdirini kazandı.

Abuk subuk sapkın aşk dörtlüklerinin yazıldığı dönemlerde

Sevgilinin mahremine sevginin kutsaliyetine, hislerin sadakatine ve manevi değerlere uygun adeta birer edebi eser niteliğinde sözler yazdı, besteler yaptı.

Askere gitmemek için elinden geleni yapan vicdani retçilerin, açılım saçılım havarileriliğinin moda olduğu dönemlerde Şehitler Ölmez, Ne Mutlu Türküm Diyene ve Ölürüm Türkiyem ve Başbuğlar Ölmez parçalarını yaptı.

Sözleri “sözde” ırkçılık kokuyor! diyen, ılımlı İslamcılara, dinler arası dostlukçulara aldırış etmedi, Milli Duyguları şahlandıran Türküleri hiç bir kanalda çalınmadı, programlara davet edilmedi.

Vatan için can veren en riskli operasyonlara giden, canını hiçe sayan kahraman Askerimizin Polisimizin ve kamu görevlilerimizin duygularına tercüman oldu .

Açılım saçılımsürecindeşımaran, özellikle güneydoğu illerimize silah ve cephane yığan, bombalar döşeyerek pusular kuran, Devletimize ve Milletimize hain kalkışmalarda bulunan,hendekler kazan,TC giremez diye hayaller kuran örgüt militanlarına,Türkün Gücünü gösteren, JÖH ve PÖH kahramanlarının araçlarından onun Türkülerinin sesi yükseldi.

15 temmuz hain kalkışması gecesi Türk Milleti onun Türküleriyle adeta iman tazeledi, bir ve bütün oldu, bir zamanlar kanallarında adını zikretmeyenler,kliplerini günün her saatinde izin dahi almadan yayınlandı,15 temmuz nöbetleri boyunca alanlarda kulakların pasını fikirlerin is’ini sildi.

Küsmedi, sitem etmedi, yenilmedi, pes etmedi, Nitelikli ve Vasıflı her Türk Gibi ….

Evet bu kişi! Türk Milleti yaşadıkça yazdıklarıyla ve söyledikleriyle yaşayacak olan gönüllerimizde taht kuran Mustafa Yıldızdoğan.

Geçenlerde sosyal medyada Ağabey’im Mustafa Yıldızdoğan’ın bestelediği, sözleri üstad Dilaver Cebeci’ye ait Ölürüm Türkiyem’in çalıntı olduğuna dair bir yalan haber okuyunca gülümsedim, birden ne olduysa dilime rahmetli gönül insanı büyük ozan Aşık Mahsuni Şerif’inbak hele hele parçası dolandı.

Siteyi tıkladım, iki parçayı da art arda dinledim, az çok nota bilen az çok Kürtçe bilen ve kendi çapında bağlama çalıp Türkü söyleyen biri olarak bir parçanın sözlerini diğer parçanın müziği eşliğinde okumaya çalıştım!

Tahmin edeceğiniz üzere olmadı, uymadı!

sözleri zaten bize ait diyemezler, sadece müziğine bulaşmaya çalışmışlar çünkü o sözler her ağızdan çıkmaz, yakar kavurur dili damağı!

Ve her sağlıklı insan gibi ben de düşündüm! Topu topu 7 nota var,7 notadan birbirinden farklı kaç milyon sonuç çıkar!

Ya şu parçaya nasıl çamur atalım! acaba notaları bizim sanatçıların hangi besteye yakın derseniz, sizde işi gücü bırakıp eski arşivleri karıştırırsanız, her Türküye her müziğe her emeğe benzer bir iftirayı rahatça atabilirsiniz!

Ki çalıp söylediğimiz on binlerce türküden bazılarının ya girişinde, ya nakaratında, ya da saz bölümlerinde birbirini andıran nota kombinasyonlarına şahit olduk, oluyoruz, birbirini mahkemeye veren bestekarlar duyduk duyuyoruz! Ama sonuçta hepsinin farklılıkları çıkıyor ortaya!

Aynı parmak izi gibi!

Bu iddialar sağlıklı insanların konuşacağı dikkate alacağı konular bile değil ama Ölürüm Türkiyem’in tekraren dinlenmesine ezberlenmesine, o yürekleri tüttüren notalarının irdelenmesine üzerinde akademik çalışma yapılmasına tez konusu olmasına fayda bile verebilir.

Hatta hatta ülkemizde muhacir olarak bulunan Suriyeli mümin kardeşlerimizden biri ‘de çıkıp son bir yılda sıkça duyduğu Türkler’in Dilinden düşmeyen Ölürüm Türkiyem marşı için yok bu daye, daye’ye benzemiyor! aslında bu beste bizim rakka’lıe bu bilmem kimin parçasına çok benziyor deyip pek çok kanalda boy gösterebilir,“demedi demeyin”  maksat gündem olsun.

Böyle durumlarda verilebilecek en güzel cevap  YAV HE HE ! deyip dikkate almamak olacaktır.

Selam ve dua ile….

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Yücel Alpay DEMİR yazıları
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA