Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 10:48:09
Advert
 
Advert
Yücel Alpay DEMİR

Organik hoşaf...

AVRUPA'DA teknoloji “internet, telefon, sosyal medya” kullanımı arttıkça, suç oranı azalıyor!

Bizde teknoloji kullanımı arttıkça, suç oranı her yıl yüzde 200 küsür neden artıyor?

20 yıl öncesine göre, dini selamlama cümlelerimiz, cuma kutlamalarımız, dini eğitim veren okullarımız, dini vecibelerini yerine getiren insanımızın sayısı mutlu edecek düzeyde arttıkça, suç oranı neden artıyor!

İnadına mı yapıyor bu bazı insanlar anlamıyorum, bu işte bir terslik var!

Artan boşanmaları, aile içi şiddeti, kadına şiddeti, tecavüzü “malesef 8-10 yaşındaki erkek çocuğa bile istismarı, hırsızlığı “daha kötüsü gaspı”, uyuşturucu kullanımını, intihar vakalarını, aşırı hız merakını, toplumsal tahammülsüzlüğü, yalnız yaşama isteğini, artan cinayet vakalarını, azalan , adalet merhamet ve hoşgörü duygusunu, neye bağlayabiliriz, nasıl çözebiliriz !

İki cihan saadeti dilediğimiz halde 1. cihanı tamamlayamadan artan boşanmaların nedeni ne olabilir!

Savaşta dahi düşmanın kadınına çocuğuna zarar vermeyen Osmanlı ecdadına ne oldu da kendi ülkesindeki kadına çocuğa göz diker oldu?

Üretemediğimiz bir teknolojiyi kullanmaya çalıştığımız için olabilir mi?

RTÜK'ün sürekli gözünden kaçan onlarca absürt senaryolara sahip ahlaki yozlaşmayı sempatikleştiren TV dizileri, tanıştırma kaynaştırma evlendirme programları olabilir mi ?

Hani yarım doktor candan, yarım hoca dinden eder diye bir ata sözü var!

117 bin 378 hocamız olduğunu varsayarsak, o enteresan atasözüne göre bile 58.689 tam hoca etmesi lazım gelmez mi !

1000! 300! 100!

Ya öğretmenlerimizin durumu ?

Kendi branş sorularının olduğu 50 soruluk sınavda ortalama 11 doğru yapan öğretmenlerimizin; Mülakat ile aradaki farkı kapattığı öğretmenlerimizin hali ne olacak?

Değerler eğitimi almadan mezun olan bir öğretmen, değerler eğitimi verebilir mi?

Biz ne yapıyoruz!

Mecliste siyaset, askerde siyaset, üniversitede siyaset, adliyede siyaset, camide siyaset, okulda siyaset, kahvede siyaset, dernekte siyaset, feys’te siyaset, tivitır’da siyaset

Maalesef hepimiz sadece siyaset yapıyoruz!

Sorunu en güzel biz teşhis ediyoruz, sorunu en güzel biz anlatıyoruz, hiçbir konuda suçumuzun olmadığını biz hariç herkesin suçlu olduğunu çok güzel anlatıyoruz!

Geldiğimiz noktada gündemimiz ne!

Robot Mevlana, organik hoşaf, batmayan deniz gözlüğü!

Siyasetçinin suçu yok! Askerin suçu yok! Akademisyenin suçu yok! Bürokratların suçu yok! Hakimlerin savcıların avukatların mübaşirlerin memurların zabıtaların hemşirelerin doktorların mühendislerin suçu yok! Yapımcının suçu yok! Jürinin suçu yok! Öğretmenin suçu yok! Eğitim sisteminin suçu yok! Hocaların suçu yok!

Bütün suç organik hoşafın öyle mi?

Perşembe günümüz de mübarek olsun inşallah

Selam ve dua ile ….

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Yücel Alpay DEMİR yazıları
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA