Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 19.10.2018 SAAT 21:26:20
Advert
Yücel Alpay DEMİR

Kudüs meselesine kesin çözüm !

İlk kıblemiz Mescid-i Aksa ‘mı EVET, kutsalEVET, Kutsal topraklarda Müslümanlara eziyet var mı EVET, Müslümanlar Mesdid-i Aksa’da gönüllerince ibadet yapabiliyorlar mı HAYIR, güven içerisinde yaşayabiliyorlar mı HAYIR

Ankara, Adana, İzmir, Çanakkale, Hatay, Bursa, Kırklareli ve İstanbul’da yaklaşık 36 sinagog var mı EVET, yaklaşık 17.000 Yahudi var mı EVET, Yahudiler bu sinagoglarda gönüllerince ibadet yapabiliyorlar mı EVET, güven içerisinde yaşayabiliyorlar mı EVET

Arabistan, Suriye, Irak, Mısır, Kuveyt, Ürdün, Lübnan başta olmak üzere, aşağı yukarı 57 Müslüman ülkenin tamamında ortalama 1.000.000 Yahudi var mı EVET, güven içerisinde yaşayıp, ticaret yapıp, müreffeh bir hayat sürüp, gönüllerince ibadet yapabiliyorlar mı EVET

Sizce bu işte bir terslik yok mu! EVET bu işte büyük bir terslik var.

Peki çare ne? Çare Sarıgül deyip sıyrılamayız!

Cuma namazı sonrası yaptığımız protestolar, maslahatgüzarı büyük elçiyi dış işlerine çağırıp uyarmakla çözüm bulsaydık, şimdiye dek çoktan bulurduk, nitekim 50 yıldır her türlü insani ve demokratik yolu denedik, ne Filistin ve Kudüs’te akan Müslüman kanı durdu, nede ibadethane’lerimize yapılan saygısızlık sona erdi.

Ey Müslümanlar zor durumdayız yetişin! Diye yardım istiyorlar mı EVET

Kime diyorlar! Tabiî ki biz Türklere diyorlar, Filistinli çocuk Mescid-i Aksa’ya gizlice çıkıp hangi ülkenin bayrağını açıyor!

TÜRK BAYRAĞI açıyor!

On dönüm bostan yan gel yat Osman, İslam dünyası harap ye iç yat Arap, şeklinde ömür tüketen Vahabilerin zaten işi başından aşkın, dindaşları soydaşları yemen ve katarı halletmekle meşguller!

Kudüs’den yükselen Ey Müslümanlar sözünün muhatabı biziz!

Hani bizde ecdadımızla gurur duyuyoruz ya, ecdadımız zamanında şöyle etmiş böyle etmişküffara aman vermemiş deyip kabarıyoruz ya!

Ecdat böyle bir durumda ne yapardı biliyor musunuz?

Ya! Allah ya size verir ya bize deyip İsrail’e topyekun savaş açar sancağını Kudüs’e dikerdi .

Ya! Mescid-i Aksa ve Kudüs’e Kıbrısa yaptığımız gibi, Türk Barış Gücü adı altında askeri birlik yollayıp Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın güvenliğini sağlardı.

Ya da!  bir elleri yağda bir elleri balda yaşayan kazandıkları paraları İsrail diasporasına yollayan ve bu sayede dünya üzerinde güç dengesi kuran Siyonist Yahudilerin alayının kulağını kıp kırmızı edene kadar çeker, ticaretlerini huzurlarını düzenlerini bozardı!

Türk Milletinin Gayri Müslimlere gösterdiği hoş görüden bahsederek lütfen kuru eleştiri moduna girmeyin, aynı ülkede sadece ve sadece siyasi görüş farkımız olmasına rağmen birbirimizi hoş görüp tahammül etmiyoruz kıyamet kopmuyor da, Mescid-i Aksaya sahip çıkıyoruz diye mi kopacak!

Kopuyorsadakopsun, Türk Milleti dünyaya siyaset ticaret yapmaya park AVM kentsel dönüşüm yapmaya mülakattan 90 alayım hayatım kurtulsun işe girince muhafazakar bir müteahhitten krediyle ev alır taksit taksit yaşarım demeye gelmedi, Türk Milleti Dünyaya “iz bırakmaya geldi” aleme nizam vermeye geldi, birbirine güç göstermeye değil, İslamı tebliğ etmeye geldi.

Bırakacaksak kalıcı iz bırakalım, iz derin olsun ki her yerden gözüksün!

Hatırlar mısınız! Rahmetli Kemal Sunalın filminde, materyalist bir amca “Allah’ın verdiği nefesi boşa harcamayalım” diyordu, aynen öyle, amca doğru bir amca değildi ama sözü doğruydu !, nefesimizi kürsülerde boşa harcamayalım.

Bunların derdi Kudüs’ü başkent yapmak, Bunların derdi Mescid-i Aksa’ya Müslüman sokmamak!

Allah rahmet eylesin, Necmettin Erbakan hoca olsaydı İsrail bu kadar fütursuzlaşamazdı!

Hani derler ya! Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanlara artık mecburen başka yöntem uygulamak gerekir!

Başka çare bırakmadılar! Başka çare ‘de yok zaten !

Çarşamba Günümüzde Mübarek Olsun İnşallah, selam ve dua ile.

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Yücel Alpay DEMİR yazıları
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.6320 TL 5.6095 TL
Euro
EURO
6.4528 TL 6.4271 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA