Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 10:53:19
Advert
 
Advert
Yücel Alpay DEMİR

Yeni, yerel yöneticilerle olur!

Yüzyıl önce Türk ve İslam coğrafyasını tanzim edenler, yaklaşık 40 yıldır yeni bir paylaşım ve sömürü düzeni projesi yürütüyor.

Güçlü bir Türkiye’nin bütün planları bozacağını bilen şer odakları, sistematik bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini tahrip etmek, Türk Devleti’nin kurumlarını yıpratmak ve Türk Milletini ayrıştırmak için ellerinden geleni yapıyor.

Bu tehdit ve düşmanlıklar yeni değil, bin yıldır ismi ve sebebi değişen asıl adı Türk Düşmanlığı olan bu projeler, biz ümmetin ve tüm mazlumların umudu olduğumuz sürece dinimizden, topraklarımızdan ve Türk kimliğimizden vazgeçmediğimiz sürece bitmeyecek.

Bize düşen en büyük görev birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek, daha çok çalışmak, ekonomik olarak kendi kendine yetebilen, tükettiğinden fazla üreten bir ülke olabilmek için çalışmak ve birlik olmaktır!

Bu yeni dünya düzeni projesi gereği içimizdeki sinsi hainler 15 Temmuz 2016 gecesi Devletimizin varlığına, milletimizin iradesine ve halkımızın canına kast etmiş, askerimizin, polisimizin ve halkımızın cansiperane mücadelesi ile püskürtülerek 40 yılda ekilen ihanet tohumları bir gecede sökülmüş, proje bertaraf edilmişti.

Evet, 15 Temmuz Milli Bayramdır!

Aynı 29 Ekim gibi, 30 Ağustos gibi, 23 Nisan ve 19 Mayıs gibi.

Her 15 Temmuzu, ruhuna yakışır coşku ve gururla kutlamamız lazım.

Ama diğer Milli Bayramlarımızı’ da aynı 15 Temmuz gibi kutlamamız lazım !!!

İşte o zaman tam manasıyla bir ve bütün olabiliriz.

Ancak özellikle yerelde gittikçe derinleşen siyasi ayrılıklar ve ötekileşme maalesef dini ve milli bayramlarımızın tamamına yansıyor, siyasilerin bir araya gelip çay kahve içmesi sizi aldatmasın, temeldeki çatlak gün geçtikçe büyüyor.

15 Temmuzu canı gönülden gözyaşları ve dualar ile kutlayanlar olduğu gibi, kutluyormuş gibi yapanlar, kutlamalarda bir gözüküp resim çekilip kaybolanlar, siyaseten kutluyormuş gibi yapanlar ve maalesef hiç kutlamayanlar oldu.

Kutlamayanların içerisinde Fetö denen Amerikan haininden nefret edenler, ömrü boyu hiç yan yana gelmeyenler ve bu hain örgüte karşı yıllarca mücadele edenler olduğu gibi, kutlayanlar içinde kutlama alanında gözükmeye çalışan, kripto denen ne idüğü belli olmayan sinsi insanların da olması çok muhtemel!

Bence en iyi insan dürüst olan, ne idüğü belli olan, nerde ne zaman ne söyleyeceği ve ne yapacağı belli olan insandır.

Onlarla uzlaşmak, ortayı bulmak daha kolaydır. Sinsi olanlar, yapıyormuş gibi yapanlar, bende bir şeyler yazayım, bende söylemiş olayım, gideyim ne olur ne olmaz diyenler, çok çok çok daha tehlikelidir.

Bu inanmadığı halde çıkarları gereği saf tutanlar hep kazanandan ve güçlüyken yanınızda olanlar, Allah korusun! İleride olabilecek benzer kalkışmaların piyonları ve sizi bizi hepimizi arkamızdan vuracak hain ellerdir.

Onların ayıklanıp deşifre edilmesi ve itibarsızlaştırılması Milli İrademizi birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirecektir.

En iyi insan her şartta ne idüğü belli olan insandır.

Bence suçlayarak, kusur arayarak, laf yarıştırarak, geçmişi kurcalayarak veya yok sayarak, bir sonuca varamayız!

Zedelenen güven ortamı yeniden tesisi edilirse, sizden bizden anlayışının önüne geçilirse , “imtihan dünyasında olduğunu bizlerden daha iyi bildiği halde, şehrin imarına dalmış, kalplerin imarını unutmuş bazı yerel yöneticilerin” kendilerinden olmayan şahıslara, işletmelere, derneklere ardına kadar kapattığı kapılar Devletimiz tarafından aralanırsa, sadece kendi etraflarında pervane olanlarla, başkalarının hakkıyla memnun edilenlerle desinler için yapılan sosyal faliyetçiklerden vazgeçilirse, yerel yönetimlerce yapılacak tüm dini ve milli bayramlar aynı haz ve coşku ile BİRLİKTE ORGANİZE EDİLEREK kutlanırsa!

Sevdirerek, saygı duydurarak, kucaklayarak, inandırarak adımlar atılırsa! Vallahi olur, hem de çok güzel olur!

Milli Birlik ve beraberliği anlayabilen, herkesi sevebilecek sahiplenebilecek yüreğe ve imana sahip, verdiği sözleri tutabilecek, erdemli, idealist, yeni yerel yöneticilerle bunların olacağına inancım var.

Bir dahaki sene hiçbir dini ve milli bayramımızı ayrı gayrı kutlamayalım, buruk kutlamayalım inşallah.

Benim hala umudum var.

Selam ve dua ile…

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Yücel Alpay DEMİR yazıları
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA