Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 22.01.2019 SAAT 10:13:04
Advert
 
Advert

Kanun mu, Teklif mi?

Sevgili meslektaşlarım bir süredir sizlere bu sütunlardan yazıyorum. Buradan sizlerle hep mutlulukları, yapılan iyi işleri, mesleğimize kazandırılan yeni şeyleri yazmaya özen gösterdim. Kimseyi kırmadan dökmeden bana yanlış gelen, kabullenemediğim, mesleğimize faydası olacağını düşünmediğim işleri ve söylemleri de eleştirdim. Bütün bunları yaparken hiçbir kırgınlığı ve dargınlığı bu güne taşıyıp, yarına saklamadım. İyi niyetle ve samimiyetle, sadece mesleğimize nasıl bir katkım olabilir diye düşünerek yazmaya devam ettim ve sağlığım yerinde olduğu müddetçe de devam edeceğim.

Bu girişi neden yaptım?

Yazacağım konunun yanlış anlaşılmaması için. Kimseye karşı özel bir husumetim olmadığını anlatmak için yazdım. Kimseyi üzmek, yermek, ötekileştirmek istemediğim için yazdım. Çünkü inanın hayretler içinde kalıyorum.

Geçenlerde ağabeyim dediğim ve gerçekten sevdiğim bir meslektaşımla karşılaştım. Sohbet ettim. Bana öyle şeyler anlattı ki hayretle dinledim. Çok şaşırdım. Sizlere aynen aktarmak istedim.

Değerli büyüğüm geçenlerde il başkanlarımızdan biriyle oturmuş sohbet etmiş.

 Aynen yazıyorum.

Yaşça benden epeyce büyük olduğu için hürmetle ellerinden öpmek istedim. İzin vermedi, erkek adam el öpmez dedi.

Biraz ayaküstü sohbet ettik, işlerimizi sordu, piyasayı sordu, siyaseten de muhalif olduğu için bana akıl da vererek gidişattan memnun olmadığını söyledi. Tabi kendisine karşı fikir serdedecek durumda değilim. Saygıyla dinledim ve sevgiyle uğurladım kendisini dedi.

Ama kendisinden yardım isteyen bir emlakçı konusunda da bir şeyler anlatınca ben de size aktarmadan edemeyeceğim. Bu konuda da kendisinden izin aldım dedi.

Diyor ki bana geldiler bir grupla birlikte, bir kanun çalışması verdiler üç dört sayfalık. Emlak müşavirliği kanunu üzerinde çalışıyorlarmış ve bizden de bu konuda elimizden geleni yapmamızı istediler. Biz de iktidar partisinin yolunu gösterdik. Evladım siz bunu yönetiminizde konuşmadan mı planlıyorsunuz dedi.

Düştüğüm duruma bakar mısınız? Bizim odamızdan bir grup siyasi partileri ziyaret ediyor ve benim haberim yok. Araştırıyorum ve sonuç daha da vahim. Ziyaret ilimizdeki dernek tarafından yapılmış. Kanun taslağı diye dağıtılan ise 26.12.2012 tarihinde hazırlanan dört sayfalık kanun teklifi ve gerekçesinden ibaret.

Arkadaşlar kızmayın, kırılmayın, üzülmeyin ama beni de bu kadar zor durumda lütfen bırakmayın.

Ben size bu kanun çalışması ile ilgili bilgi vereyim. Kanun şu anda bir klasör dolusu çalışma şekline geldi. Gümrük Ticaret Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı gibi bakanlıklar ile yapılan toplantılarla dosya kabardı. Artık o kanun teklifi başladığı noktada değil. Hayli yol alındı.

Dün ekibimize odayı kurduk diye emek hırsızı diyenler, bu gün bu çalışmaların üstüne kapaklanmaya ve birçok insanın emeğini çalmaya mı yelteniyorlar acaba. Ben yazınca kızıyorsunuz. Ya hu o köprünün altından çok sular geçti.

Biz kimseden bir şey saklamayız, soran olursa herkese bildiğimiz her şeyi anlatırız. Sonuçta bizim meslektaşlarımızın bu ilde mahcup olmasını istemeyiz.

Biz ekip olarak projelerimizi bitirip üyelerimizin karşısına öyle çıkacağız demiştik. Şu ana kadar yaptıklarımızda böyle yaptık. Yıllarca kanun çıkarttık, çıkartacağız, cek, cak demeden, işi bitirip üyelerimizin karşısına çıkacağız. Önceden bir çalışma yapılacak ve yapılan çalışmaların önü kesilecek ise bu gibi çalışmalar sadece sizi iyot gibi açığa çıkartır.

Her zaman söylüyorum. Bizim artık bir odamız var. Mesleğimiz ile ilgili atılan her adım odamıza geliyor. Odamız yapılması gereken her çalışmayı bizler için yapmaya çalışıyor. Siz değerli üyelerimizin varsa bir projesi buyursun gelsin. En güzel şekilde ne yapılması gerekiyorsa yapılır.

Bu hafta size Ramazan ayının bereketini, iftar programlarını ve izlenimlerimi anlatacaktım ama olmadı. Önümüzdeki haftalar inşallah.

Bu güzel günde tüm kırgınlıkların ve küslüklerin bitmesi dileğiyle, herkesin mübarek Ramazan Bayramını kutlarım. Sevdikleriniz ile beraber nice bayramlarınız olsun.

Kalın sağlıcakla. İyi Bayramlar…

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3546 TL 5.3332 TL
Euro
EURO
6.0914 TL 6.0671 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA