Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 06:58:54
Advert
 
Advert

Hacıoğlu ayıkla pirincin taşını…

Herkes ağzından çıkan sözün arkasında durmasını bilecek ki, eğer duramıyorsa söylediğini- yanlış yaptığını, gerçeği söylemediğini de paşalar gibi kabul edecek. “Ben yalan konuşmam” diyen de ispat edecek. “Ben kafama göre söylerim” deyip ispat edemeyen de pirincin taşını ayıklamak zorunda…

Geçtiğimiz üç haftadır söylüyorum, “İspatlayın mesleği bırakayım” diyorum.

Net konuşayım, konuştuklarının arkasında duramayan başkan istemiyorum. Bizim mesleğimize yakışmıyor- yakıştıramıyorum.  Arkasından gidenlere ve takipçilerine de hayret ediyorum.

Alpay Hacıoğlu, bana “Eşi öğretmenlik yaparken oy kullandı” diyordu.

Nerede evrak, nerede ispat?

Tabi olmayan bir şeyi de ispatlayamazsın. Ama bende gerçek evrakların olduğunu da tahmin ettiğin için başka bir şey de yapamazsın.

“Susturamazsınız beni “diye bağırdın ya göster evrakları kim yalan söylüyor kim doğru söylüyor, herkes öğrensin.  

Ama şimdi anlatacağım ve seçimi kazanmak uğruna senin ne kadar yanlış yollara saptığını meslektaşlarımız, görecek...

Beni konuşurken meslektaşlarına başkan olunca ne yapacağını söylemeyi bile unuttun. Sana oy verenlere soruyorum başkanınız ne vaat etti? Kürsüye çıkınca mesleğimiz ve sizin için ne yapacak dediğimde sessiz kalıyorlar. Sen de kendine sor istersen, “Ben bu meslek için bu güne kadar ne yaptım, bundan sonra ne yapacağım” diye…

Verilen sürenin sonuna geldik.  Evrakları yayınlıyor ve bu mevzuyu şimdilik kapatıyorum. İspatlayacak o kadar bilgi varken. Bekletmek olmaz.

Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı olacak birine yakışmadı yaptıkların. Bir de duyuyorum ki Başka adaylıkların da varmış; sen bu odaya mesleğine ve meslektaşlarına hizmet için ne yaptın ki, farklı yerlere aday olmak için benim de kurucu olduğum odayı basamak yapıyorsun?

 

Gerçekleri anlatma zamanı…

 

Varan bir; ‘’Öğretmen olduğu halde oy kullandığını biliyoruz’’ Dediği cümlede Hacıoğlu’nu bilerek bilmeyerek alkışlayanlar, iyi okuyun belgeleri, iyi inceleyin. Sonra siz karar verin;kim doğruyu söylüyor?

Beden eğitimi öğretmeni olan eşim, 2012 yılında özel bir okul ile sözleşmesini bitirdikten sonra ayrıldı. Ayrıldıktan hemen sonra Kocaeli Gayrimenkul şirketimize sigortalı olarak girişi yapıldı ve aynı tarih itibariyle işe başladı. O zaman odanın ‘O’ su bile yok ortada…

İlk vergi levhası açılış tarihi 10 Kasım 2014… Sonra şehir içinden Hatlı bir otobüs aldık. Kocaeli gayrimenkulde çalışan olarak devam ederken vergi levhasını açtırdık. Aldığımız otobüs 27 Ekim 2016 tarihinde kaza yaparak ağır bir hasar aldı. Bu işi yapamayacağımızı anlayınca hattımızı sattık. Vergi levhamızı da gayrimenkul danışmanlığı yaptığı için kapatmadık.

2017 yılında 5 yıl öncesi çalıştığı okulundan teklif geldi. Mesleğine geri dönme kararı alan eşim 2017 eylül ayında mesleğine geri döndü. Başladığı gün işyerimizden çıkışını verdik. Ertesi gün okuldan girişi yapılarak çalışmaya başladı. Bizim mesleğimizi yapmama kararı alınca vergi ve sgk borçlarının tamamanı ödedikten sonra vergi levhasının da kapanışını verdik.

2012 ve 2017 yılına kadar şirketimizde sigortalı çalışan, 2014 ve 2017 yılları arasında da vergi mükellefidir.

Bu aralarda öğretmenlik yaptığı sırada oy kullandı diye iftira atan başkan ve alkış tutan meslektaşlarım. Buyurun ispatlayın. İspatlamayan müfteridir. Bir kişi kaç yerde sigortalı çalışan olabilir, ben de öğreneyim. Bana HATA yaptın diyen muhteremler ,hata bunun neresinde gösterin, herkes öğrensin. Boşuna mı hodri meydan dedim.

Eşim 4 Eylül 2016 tarihinde oy kullandığında dört yıllık Kocaeli Gayrimenkul çalışanı ve yaklaşık iki yıllıkta vergi levhalıdır. İşte benim ispatım. Boş konuşmakla olmaz bu işler.

Seçimin galibini merakla bekliyorsunuz. Biliyorum. Az kaldı. Sabredin tüm detayları ile anlatacağım.

Kalın sağlıcakla…

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA