Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 07:01:46
Advert
 
Advert

Biz inandık siz de inanın…

Kocaeli emlakçılar odası kurulduğundan bu güne bazı meslektaşlarımız hedeflerimizi yapacaklarımıza inanmadı ve güvenmedi. Aradan bir kaç ay sonra hani nerede yapmadınız ,yapamadınız diye hesap sormaya kalktılar. Uzaktan davulun sesi hoş geliyordu. Zamanla odamızın başkanı , yönetim kurulu ve üyeleri  birçok güzel projelere ardı ardına imza attı.  Yapılan bu güzel projeler sadece üyelerimizin ve odamızın menfaati için yapıldı.

Hesap sormaya çalışanlar ya da muhalefet olmak isteyenler. Birden bire bunca sene olmayanlar yapılınca davulun sesi rahatsız etmeye başladı.  

Yılladır belediyelerden bir evrak almak için tanıdık aramaya bıkmadık mı.?  Tapu dairelerinden dışarı çıkartılmaktan usanmadık mı? Mesleğe saygınlık bizlere değer kazandırmak kötü bir iş yapmak mı? Anlamadım.

Hastanelerle çok ciddi indirim anlaşması yapıldı. Kendi çıkarımız ve hastanenin reklamını yapmak için yapılıyormuş denildi.  Sanki o hastanelerin bizim reklamımıza ihtiyacı var.

Araç kampanyası yapıldı. Odaya üye yapmak için araba dağıtılıyormuş. Araç Markasının  reklamını yapılıyormuş. Herkes araba almış. Hayırdır. Üyelerimiz yada bu lafı yapanlar siz istediniz de yok mu denildi. Kahvaltı ve tanıtımına katılmaya tenezzül etmeyenler konuştu.

Eğitim ler yapıldı. Para için yapılmış. Önüne gelene sertifika verilecekmiş. Bak sen. Tabi eskiden sınavlarda cevaplar dağıtılıyormuş, şehir dışından belge dağıtılıyormuş ya odada öyle yapılacak zannedildi.  Hatta bir arkadaşım aradı. Bakalım kaç kişi kalacak dedi ? Tabi sınavlarda geçemeyenler kalanlar olunca tekrar arayamadı. Çünkü Eğitimler profesyonel yapıldı.

Belediyelerle protokol imzalanıyor. Bakalım bunlar için neler çıkacak çok merak ediyorum.

Bunlar sadece bazıları.

Odamız kurulduğunda beri siz üyelerimiz için hiç mi güzel bir şey yapılmadı. Neden bunlar konuşulmuyor da seçim varmış o olmuş bu olacak konuşuluyor. Gerçi bunları konuşan sadece birkaç emlakçı arkadaşımız. Onların bile konuşması yapılan işlere ve mesleğimize saygısızlık. Kişilere takılmayın odanıza takılın. Etrafınızda bu tarz konuşanlara rica ediyorum siz sorun bakalım bunca sene bu meslek için kendisi ne yapmış. Biz ne söyledik başından beri biz inandık sizde inanın dedik.

Bizi Anlayan Mesleğine Değer veren Meslektaşlarımıza Teşekkürler…

Yapılan bunca güzel projeden sonra mübarek ramazan ayına girdik. Odamız ve yönetim kurulumuz tüm ilçelerde meslektaşlarımızla beraber iftar programı yapma kararı aldı.

Basından da takip ettiğiniz gibi ilk iftar programımız kandıra ilçemizle başladı. Ardından tüm ilçelerimiz sırayla meslektaşlarımızla iftarımızı açtık. O kadar güzel katılım ilgi alaka vardı ki anlatamam.  Sonuçta bu iftarlar birlik beraberlik sağlamak, aradaki kırgınlıkları atmak, mübarek ayda hep beraber olmaktı. Bütün ilçelerdeki üyelerimize mesaj gönderildi.  İlçelerde yapılan iftarlar için tek tek arandılar.

Derince ilçesinden benim adıma şirketim çalışanları aradı. Bir üyemiz eski dostluğumuza dayanarak beni hakan sin aramazsa gelmem, diye not bırakmış. Kendisiyle sosyal medyadan onca atışmamıza rağmen kırmak istemedim. Kendim bizzat aradım. Güldü bana tamam gelirim dedi.  Tabi benim arayabileceğimi düşünmedi. Ama ben gelmeyeceğini zaten biliyordum. Düşündüğüm aynen gerçekleşti. İftara katılmadı. Tabi mazereti yada başka bir işi olabilir. Benim onu aradığım gibi oda beni arayıp gelemeyeceğini bildire bilirdi. Olsun ben yine de eski güzel günlerimizin hatırına vardır bir sebebi deyip geçiyorum . Muhammet Ali Akdeniz’e yine de teşekkür ediyorum. Bir gün gelecek hep beraber yine poz vereceğiz. Ben inandım sizde inanın.

Geçtiğimiz hafta İzmit iftarın da çok güzel duygular yaşadım. Benim yaşadığımı ben bilirim. O kadar kalabalık ve coşkuluydu ki neredeyse İzmit teki meslektaşlarımızın tamamı oradaydı. Bunlardan en güzeli ise bize rakip olarak karşımıza çıkan bizlere renkli seçim yaşatan Alpay Hacıoğlu abimde geleceğini  söylemiş.  Ben ona da inanmamıştım. Çünkü benim bizzat yönettiğim araç kampanyası tanıdım programına katılmamıştı. Alpay Hacıoğlu ve Ertan Karakaş abimi görünce çok sevindim. On bir ayın sultanı ramazan ayının bereketi diye düşündüm. Tabi bide yılların verdiği tecrübe ve dostlukların hatırı vardır. Alpay Hacıoğlu’na ve Ertan Karakaş abime şahsım adına çok teşekkür ediyorum. Muhammet Ali Akdeniz’e de örnek olurlar. İnşallah.

İlk günden beri söylüyorum. Bizler birlik beraberlik içinde olursak bu meslek Kocaeli’de bir numara olur. Kocaeli Emlakçılar odası hepimizin tüm programlarında ve odamızda her zaman görüşmek dileğiyle Hoşcakalın.

En güzel haftalar sizlerin olsun…

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA