Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 19.08.2018 SAAT 20:41:34
Advert
H.Osman SARAÇ

Önemli insanlar

Önemli insanlar, nasıl göründüklerine çok dikkat ederler. Kıyafetleri düzgün, kaliteli ve temizdir. Sıradan insanların yaptığı şeyleri yapmamak için özel bir çaba sarfederler. Sokaklarda yürürken, gizli bir kameranın onları sürekli kaydettiğini hayal ederler. Yüksek sesle konuşmazlar, türkü söylemezler, başkalarının görebileceği yerlerde, yerlere tükürmezler. Herkesle muhatap olmazlar. Nerede ve nasıl gülümseyeceklerini hesap ederler. Bir yerde dayanamayıp kahkahayı patlatırlarsa, bunu tevazu için yapmış gibi süse girerler.

Önemli insanlar, ancak yalnız kaldıklarında kendileri gibi davranırlar. O yüzden, gün içinde en rahat ettikleri yer, sadece tuvalettir.

Önemli insanlar, lüks yerlerde yer içerler. Özellikle yanlarında bayan varken garsonlara bolca bahşiş vererek ne kadar önemli insan olduklarını yanlarındakilere kanıtlarlar. Böylece bir daha oraya geldiklerinde, garsonların etrafında saygıyla dolaşmasını sağlarlar.

Önemli insanlar hümanizmi, halktan yana olmayı, demokrasiyi çok sıkı savunurlar. Ancak, asla halk gibi sıradan davranmazlar. Halk gibi davranırlarsa önemli insan olma özelliklerini kaybedeceklerini bilirler. Halkı severler, ama uzaktan severler. Asla onların sıradan standartlarına uyum sağlayamazlar.

Önemli insanlar, aşık olmazlar. Ağlayamazlar hüngüre hüngüre. Katıla katıla gülemezler. Boylu boyunca uzanamazlar kumsala. Kaliteli güneş gözlüğü takmadan çıkmazlar plajda güneşlenmeye. Suda takla atmazlar yüzerken, asla forslarını bozmazlar.

Önemli insanlar asla kendileri gibi yaşayamazlar. Kişiliklerinden korkarlar. Zayıf yanlarını kendileri bile tanıyamaz. Zayıflıklarını gizlemeye çalışmaktan, kendilerince yaşamaya vakit ayıramazlar.

Önemli insanlar da ölürler. Görkemli cenaze törenlerine zengin önemliler akın ederler. Hiçbiri candan ağlayamaz ve kusursuz bir Fatiha okuyamaz. Hepsinde kaliteli kara takım elbiseler ve kaliteli kara gözlükler vardır. Pahalı arabalarla mezarlığa kadar giderler.

Önemli insanların halka katkılarını anlatır birileri birkaç gün.
Halk bunu umursamaz ama ölenin arkasından kötü söz söylemez.

Önemli insanlar çabuk unutulur.
Oysa kör bir aşık, Veysel olur.
Biri Miskin Yunus Emre.
Bir eşkıya Köroğlu, biri Dadaloğlu’dur.
Yüzyıllarca ölmezler.
Çünkü yaşarken, önemli olmaya değer vermezler.

Asıl önemli insanlar, asla ölmezler!..

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer H.Osman SARAÇ yazıları
Advert
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0142 TL 5.9902 TL
Euro
EURO
6.8493 TL 6.8219 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Demokrat Kocaeli Gazetesi Kocaelinin Sesi
GÜNCEL
Referandum Anketleri
Personel Alımı
Fetö Operasyonları
Referandum Haberleri
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
Beşiktaş
Trabzonspor
SİYASET
Recep Tayyip Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
Binali Yıldırım
SİYASİ PARTİLER
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
DÜNYA
Hollanda Krizi Haberleri
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
ANIT MEDYA