Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 22.03.2019 SAAT 03:45:47
Advert
 
Advert Advert Advert Advert
Yiğit ÖZCAN

Geleceğin Kocaelispor’una  birlikte çivi çakalım

Kocaelispor’da 79’uncu Genel Kurul geride kaldı.3 yıldır başkanlığını sürdüren Bahri Yavuz ve yönetimi yeniden seçildi.Bu kongre 3 yıl önceki kongre kadar önemliydi.Bu kongreyi daha da değerli kılan geleceğin Kocaelispor’u inşa etmek için ilk temel atıldı.Camiamıza hayırlı ve uğurlu olsun.Muhtemelen 1 ay sonra olağanüstü kongreye gideceğiz ve şehrin belirleyeceği daha güçlü bir yönetimle yola devam edeceğiz.

BAŞKANA İNANIYOR VE GÜVENİYORUZ

3 yıl önce 22 mayıs 2014’de kulüp başkanlığına oturduğu zaman bitmiş ve ölmek üzere olan Kocaelispor’a yeniden hayat vermek için o koltuğa oturmuştu.3 yıllık dönemde yoruldu,yıprandı ve ağladı.Kendi iç dünyasında bazen fırtınalar koptu, bazen yanar dağlar patladı.Bütün gemilerin İzmit Körfezi’nde batacağını çok iyi biliyordu.Kocaelispor gemisinin kaptanı Oramiral Bahri Yavuz’un gemiyi terk etmeyerek kendisine yakışanı yaptı.Su alan gemiyi bırakıp gidemezdi.O geminin içindeki on binlerce taraftarının hayalini bitiremezdi. Çünkü Kocaelispor taraftarı başkanı seviyor.Kocaeli halkı başkana güveniyor. Sevgi ve güvenin olduğu yerde başkan Bahri Yavuz’un devam etmesi en doğru hareketti.Başkanla birlikte hiç şikayet etmeyen ve dik duruş sergileyen 16 yöneticiyi de alkışlıyorum.

GEÇMİŞTEN DERS ÇIKARMALIYIZ

51 yıllık geçmişimizde güzel işler olduğu gibi hatalar da oldu. Ama son dönemlerde yapılan büyük yanlışlar bizi ateşe attı.Şimdi o ateşi söndürüyoruz, geleceğin Kocaelispor’una hep birlikte çivi çakalım.Kentsel dönüşümden faydalanmak isteyen emekçi işçiden hiçbir farkımız yok aslında.Kirli geçmişimiz yıkacağımız  olan eski gecekondu binasında bırakacağız. Tertemiz beyaz sayfa açarak göklere kadar uzanacak yeni binamızı yapacağız.Bu binada mazimizdeki güzel ve çirkin tabloları asarak yeni nesil taraftarlarımızı zaman tüneline götüreceğiz. Taraftar-Halk bütünleşmesi ile kentin dinamikleri ve siyasi iradenin katılımıyla yaratacağımız sinerji bizi mutlu günlere uçurur.Acele etmeden küçük ama sağlam adımlar atarak gerçek adresimiz olan Süper Lig’e borçsuz ve ekonomisi güçlü bir kulüp olarak gidelim.Ama 5 yıl sonra ama 10 yıl gecikmeli.Hiç pes etmeyeceğiz.

KONGRE KİTAPÇIĞINI SAKLAYIN

Kocaelispor’da yapılan kongrelerde ilk gün mali genel kurul ikinci gün ise başkanlık seçimi yapılıyor.2 dönemdir kulübün hazırladığı kongre kitapçığı fevkalade. Bu kitapçığı hazırlayanları kutluyorum.Bu tip hazırlık hiçbir Anadolu kulübünde yoktur.Yeşil-siyahlı yönetimin yaptığı tüm harcamalar, kulübe yapılan bağışlar, alınan sponsorluk bedelleri, kulübün borçları, gelir-gider tablosu yer alıyor.Kısacası her ayrıntı düşünülmüş ve kongre üyeleri doyurucu bilgiler alıyor.Her Kocaelisporlu bu kitapçığı saklasın.Kocaelispor’a çamur atanlar şeffaf yönetimin yaptığı çalışmayı görsünler.Gelecek yıllarda o kitapçıkta Kocaelispor’un kasasında milyonların yazdığını da göreceğiz inşallah.

KONGREDEKİ COŞKU YENİ STADA YANSIR

Son kongrede gerek başkan Bahri Yavuz’un açıklamaları gerekse taraftarın coşkusu çok güzeldi.Başkanın tabutun içinden yeşil diye bağırmasına kongrede taraftarların Siyah çekmesinin yankısı yeni stadyumdan duyuldu. İşte bizi zaferlere götürecek aşk ve heyecan budur.Başkanın dediği gibi Kocaelispor’un hikayesi sona ermiyor daha yeni başlıyor.Kurulacak olan komisyonda yer almayacağını ve akçeli işlere girmeyeceğini vurgulayan Yavuz,” Yarın sabah benden transfer istemeyin,şampiyonluk istemeyin, kaç tane Kocaelisporlu yapamadığım çocukların hesabını sorun” dedi. Tribün lideri Enver Güler’de, “ Ben biri diğerinin ayağına bastığı zaman özür dileyen bir tribün istiyorum “ ifadesini kullandı.Nasut Kayalı amcanın tarihi fotoğrafları da bizi duygulandırdı.35 bin kişilik Kocaelispor 1966 Stadı’nı büyük Kocaelispor ailesi doldurur ve güzel günlere yelken açarız.

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Yiğit ÖZCAN yazıları
Advert
Anket
İzmit Belediye Başkanlığı seçimlerinde hangi adaya oy vereceksiniz?
Azize Sibel Gönül
Fatma Kaplan Hürriyet
Ahmet Özen
Hülya Yıldırım
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.4572 TL 5.4354 TL
Euro
EURO
6.2237 TL 6.1988 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA