Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 10:48:55
Advert
 
Advert
Yiğit ÖZCAN

Güzel günler göreceğiz

Victor Hugo’nun dediği gibi “Beklenen gün gelecekse , çekilen çile kutsaldır”.Biz Kocaelisporlular son 10 yılda büyük üzüntüler, acılar ve tramvalar yaşadık.Kaos ile beslenen ve külübü batıran içimizdeki İrlandalılarla mücadele ettik.Önceki gün Antikkapı’da tarihi toplantıya şahitlik ettik ve Kocaelispor’un gelecekte güzel günler göreceğine inanmaya başladık.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaelispor yönetimi KEV satışı için el sıkıştı.Genel Sekreter Tahir Büyükakın, KEV için Kent Konut’un 55 milyon TL vereceğini açıkladı.

BÜYÜKŞEHİR SÖZÜNÜ TUTTU

10 yıldır Kocaelispor’a uzak olan Büyükşehir Belediyesi 7 ay önce Kızılyıldız sorununu aşarak yeşil-siyahlı camiaya aslında zeytin dalı uzatmıştı.Tabiri yerindeyse küme düşme tehdidi yaşayan Kocaelispor’u uçurumun kenarından almıştı.KEV-Kent Konut pazarlığında Büyükşehir Belediyesi emlakçılık görevini çok iyi yaptı.Ne Kent Konut bu işten zarar görecek ne de Kocaelispor’a kamunun parası aktarılmayacak.Burada Büyükşehir Belediyesi, Kocaelispor’a ait olan bir tesise sadece müşteri buldu.Bu şehirde hakkı olan Kocaelispor’a yardımcı oldu.Keşke 55 milyondan daha fazla verecek bir müşteri bulsaydık.Bir arap şeyhi talip olsada 100-150 milyona verseydi.Vergi yapılandırmasında 2.taksit ödemesini de Büyükşehir Belediyesi ödeyecek.Maç seyretmediğini ifade eden Genel Sekreter  Tahir Büyükakın inat olsun diye kulübe üye olacağını ve maçlara geleceğini söyledi.

BAHRİ YAVUZ İŞİNİ BİLİR

Bu kulübün menfaatlerini en iyi koruyacak olan isim kulüp başkanı Bahri Yavuz’dur.55 milyonu beğenmeyenler oldu.Tüm şartlar zorlandı, hesaplar yapıldı.45 ile 60 dönümlük arsaya 750 ile 900 konut yapılıyor.Başkan Yavuz  toplantıda 30 kat 3000 konut yerine 60 kat 6000 konut yapalım diyerek güzel bir espri yaptı.Sonuç itibarıyla uzun yıllardır kullanmadığımız ve atıl durumda olan tesisimizi satarak kirli geçmişimizi temizliyoruz. 3 yıldır başkan ve ekibininin yaptığı fedakarlık ortada.KEV’den vazgeçen haindir diyen başkan Yavuz, 1-0 yenik başladığı KEV maçında 2-1 öne geçmiştir.Bundan sonra da inşallah  Kocaelispor’umuz gerek saha içinde  gerekse saha dışında kazanacaktır.

BORÇLARI TEMİZLEYECEĞİZ

Kulübe kambur olan tüm borçları inşallah temizleyeceğiz.Aslında şehrin namusunu temizleyeceğiz. Şunu belirteyim, kulübe gerçekten hizmet eden ve hak edenlerin parasını ödemek boynumuzun borcudur.Ama kim bu kulüpten hak etmedği paralar aldıysa yediği lokma boğazında kalsın.İlk etapta 23 milyon vergi ve 2 milyon TL SGK borçları ödenecek. TFF’de 12 milyon TL  futbolcu ve antrenör borçları bulunuyor.Yine 12 milyon piyasa ve eski yöneticilere olan borçlar var. KEV için yapılacak öğrenci yurdunun maliyeti  ise 10 milyon TL bulacak. Borçsuz  ve kendi ayakları üzerinde duran bir Kocaelispor’u görmek için 1 yıla ihtiyacımız var.

KOMİSYON KURULACAK

Buradan art niyetli alacaklılara duyuru yapmak istiyorum. KEV satışı sonrası Kocaelispor’un kasasında para olmayacak.Bu para KEV ile Kent Konut’un kontrolünde olacak.Bu sezon paraya karşı onurun mücadelesi verdik. Ama son anda kaybettik.Sportif başarı için transfer yasağının kalkması gerekiyor.Alacaklılarla görüşmek için bir komisyon kurulacak. Bu komsiyon içinde Büyükşehir Belediyesi, Valilik, GSHİM, KEV ve Kocaelispor’dan bir isim bulunacak.Bu süreç 2 ay süreceği için belki yeni sezon öncesi transfer yasağını açamayabiliriz. Moral bozmak yok, biraz daha sabır göstereceğiz.Başkanının dediği gibi alacaklılar 1 yıllık feragat verirse belki transfer tahtasını açabiliriz.

BEYAZ SAYFA AÇIYORUZ

Artık geleceğe daha güvenli bakabiliriz.Yapacak  çok işimiz var.Bugün ağlayan çocuklarımız yarınlarda bu takımı Avrupa’da seyredecek.Tüm şehir kenetlenirse zor engelleri birlikte aşarız.Borçları temizledikten sonra elimizde sadece 15 milyonluk bütçe kalacak.Bu parayı çarçur edemeyiz. Ayağımızı yorgana göre uzatacağız.Yeni bir tesis acilen inşa edilmeli.35 bin kişilik stadı dolduracağız, daha çok kombine kart alacağız, daha çok atkı ve forma alacağız. Kulübe üye sayısı daha çok artmalı. İşte o zaman iş adamları ve fabrikalarda sponsorluk anlaşması için  kulüp binasında kuyruk oluşturacak.

TABUTTA RÖVAŞATA VE GOL

Önceki gün Kocaelispor’un mali kongresinde Başkan Bahri Yavuz alkışlar eşliğinde kürsüye çıktı.Gelir-Gider tablosu 8 milyon 240 TL olarak açıklandı. Yeni sezon tahmini bütçe ise 6 milyon 120 bin TL olarak belirlendi.Başkan,bu kongrede aday çıkmayacağını ve 1 ay sonra olağanüstü kongre olacağını ifade etti.Bahri Yavuz, başkanlığa talip olan kim varsa destek vereceğini ve alkışlayacağını söyledi.Tabutun içinde rövaşata atmak kolay iş değildir.Üzerimizdeki ölü toprağı attık.Antalya’da belki penaltılarda şampiyonluğu verdik.Ama ruhumuzu kazandık. Ben her gece yatarken kaçan penaltıyı gol yapıyorum, sabah uyandığımda ise on binlerce taraftarımızla yaşadığımız üzüntünün fotoğrafı ile güne başlıyorum.Bundan sonra rahatım,  devamlı ofsayttan gol yiyen bizler artık rövaşatayla goller atarak yeni zaferlere koşacağız.

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Yiğit ÖZCAN yazıları
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA