Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 06:56:42
Advert
 
Advert

Ay çiçeği gibi açılıyoruz…

Emlak sektörü gelişiyor, emlak ofisleri sayısı da hızla çoğalıyor.  Her ilçede yeni ofisler açılıyor. Gurur duyuyorum. Güzel iş yapıyoruz. Örnek oluyoruz. Ne kadar güzel bir duygu benim için anlatamam.

En çok hoşuma giden nokta ise genç arkadaşlarımın sektöre girmeleri ve bu sektörü gençleştirmeleri. Kendilerine güvenip ofis açmaları gurur verici gerçekten. Herkes ama birinin yanında ama okulunda bu mesleği öğreniyor. Bende zamanında çalıştım. Sonra kendi şirketimi kurdum. Kendi ayaklarının üstünde durmayı öğreniyorsun bir süre sonra.

Emekli büyüklerim bana biraz kızıyorlar bu yüzden, yine arayıp bizimle uğraşma diyecekler, onların ellerinden öpüyorum. Tabi gençleri hem seviyorum hem de onlarla gurur duyuyorum. İşin gerçeği şu, yaşlıların tecrübesi ile gençlerin dinamizmini birleştirmektir marifet. Sizler büyüklük yapacaksınız ki gençlerin önü açılsın.

Geçtiğimiz hafta iki güzel insan ofis açtı.

Bunlardan biri bende manevi değeri çok yüksek olan birisi, Dilek Hamzaoğlu’dur. Eşine ait olan firmanın şubesini Kartepe ilçemize açtı. Dilek Hamzaoğlu’nun yanında ben üç yıl çalıştım. Kocaeli emlak firmasında ilk başladığımda bu işi Dilek Ablamın yaptığını gördüm ve öğrendim. Yani Dilek Hamzaoğlu Kocaeli Emlak firmasının en eskisi ve ilk çalıştıranıdır. Dilek ablamın tekrar aramıza dönmesine en çok sevinenlerden biriyim. Dedim ya Hamzaoğlu Ailesi bende manevi değeri çok yüksek bir ailedir. Özel bir sebepten dolayı açılışa katılamadım. Hatamı en kısa zamanda telafi edeceğim. Hayırlı olması temennisiyle ablama başarılar dilerim.

Sn Dilek Hamzaoğlu ablam başarıların daim,Yaptığın işler hepimize örnek olsun inşallah.

Diğer emlak ofisimiz Funda Turanlı Gayrimenkul danışmanlığı. Genç cıvıl cıvıl sektörün neşesi bir arkadaşımız. Uzun zamandır tanırım. İşte gurur verici bir cesaret örneği benim için funda turanlı. İnşallah bu cesareti başarısı daim olur kendi ayaklarının üstünde uzun yıllar durur. Funda Turanlı gibi bir ismi uzun yıllar bu piyasada görmek isterim.

Sn Funda Turanlı arkadaşım  başarıların daim ,Yolun her zaman açık olsun.

Bu iki açılışta da Kocaeli Emlakçılar odası başkanım bulunmadı. Kimse ön yargılı davranmasın. Rica ediyorum. Kocaeli Emlakçılar odasına iki açılış içinde hiçbir şekilde davetiye bırakılmadı. Çok üzücü bir durum. Firma sahibisin ya da firma açıyorsun. Bağlı bulunduğun odanı eleştiriyorsun, her şeyine bahaneler buluyorsunuz, takip ediyorsunuz ama;  Oda başkanını ve yönetimini davet etmiyorsunuz.  Nasıl odayı sahiplenme anlamıyorum. Bu hafta kartepe ilçesine açılan bir ofis te meslektaşımız Muhammet Odabaşa ait. Başkanımız bizzat katılarak kurdelayı kesmiş. Çünkü davet edilmiş. Aranmış.

Yapmayın sevgili arkadaşlar, büyükler. Siz büyükler bizlere her zaman örnek oldunuz olmayada devam ediniz. Rica ediyorum. Bizler sevsek te sevmesek te bu bizim odamız bizim başkanımız. Saygı göstermek zorundayız. Bana büyüklerim böyle öğretmedi. Ben bir açılış yapsam tüm başkanlarımı davet eder kendi elimle davetiye götürürüm. Onur duyarım. Desteklediklerimiz bitti. Odamız kuruldu. Tekrar secim olur. Herkes istediğini tekrar destekler. Ama şimdi odanızı destekleme zamanı.

Tüm meslektaşlarıma, halkıma, milletime HAYIRLI RAMAZANLAR diliyorum. Kalın sağlıcakla …

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA