TARİH 22.03.2018 SAAT 18:54:01

29.05.2017 Pazartesi - 12:02

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri okul bahçesinde uzun çalışmalar sonucu üretilen 20 proje sergiledi

Emre ARKIN – Bu yıl Kocaeli’de 117 okulda 2 bin 474 projeyle katkı sağlanan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında düzenlenen buluşların sergilendiği fuara İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri de katıldı. Öğrenciler uzun çalışmaları sonucu ortaya çıkan 20 buluşu okul bahçesinde törende sergiledi. Bilim fuarına İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Mustafa Doğan, Okul Müdürü Mehmet Aktaş, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

ÖĞRENMELİ TASARLAMALIYIZ

Etkinlikte konuşan Okul Müdürü Mehmet Aktaş, bugün burada TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği dolayısıyla bulunduklarını ifade ederek, “Eğitim öğretim çerçevesinde öğrencilerimize kendi istekleri doğrultusunda belirttikleri konularda araştırma yapmak ve geliştirmek için bir ortam kuruldu. Bilimsel projelerin tabana yayılarak gençlerimize ulşaması için çalışmalar yürütüyoruz. Yarışma baskısının ortadan kaldırılarak öğrenciler tarafından yaşayarak öğrenilmesinin sağlanması hedeflenmiştir. Bizler eğer öğrenmezsek tasarlamazsak bir gelişim söz konusu olamaz” dedi.

ÇOK ÖZEL BULUYORUZ

Ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Mustafa Doğan ise konuşmasında, “Öğretim programlarında sınıf ortamında dört duvar arasında yapılan aktivitelerden ziyade dışarıda yapılmasının daha anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Okulun bu köklü yapısından tarihinden gelen çalışmaları çok özel buluyoruz. Gördüğümüz projelerin hazırlanma aşamasında büyük emekler var. Belki bir ay öncesinde bu arkadaşlarımız çalışmaya başladılar. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.