TARİH 22.03.2018 SAAT 05:10:12

12.03.2018 Pazartesi - 15:02

Gebze metrosu için yapılan inşaat ön yeterlilik ihalesinin ardından müşavirlik hizmeti için de ön yeterlilik ihalesi yapıldı. İhaleye 5 firma teklif verdi. Firmaların evrakları incelendikten sonra yeterli olan firmalar müşavirlik hizmeti alım ihalesine davet edilecek

Süriye ÇATAK TEK – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Darıca-Gebze-Çayırova hattında yapılacak olan Metro hattı için müşavirlik hizmeti için ön yeterlilik ihalesi belediye binasında gerçekleştirildi. Geçtiğimiz ay metro inşaat ihalesi için yapılan ön yeterlilik ihalesinin ardından müşavirlik hizmeti içinde ön yeterlilik ihalesini yapan Büyükşehir, bir ay içinde de Metronun inşaat ihalesini de yapması bekleniyor. Müşavirlik ihalesinde 5 şirket zarf verdi.

 

YETERLİ OLANLAR DAVET EDİLECEK

İhale komisyonu başkanlığını Raylı Sistemler Şube Müdürü Fatih Gürel’in yaptığı ihaleye katılan firmaların dosyaları tek tek açıldı. Evrakları tamam olan 5 firma ön yeterlilik incelemesi yapılacak. İncelemede projeyi yapmaya yeterlilik gösterecek olan firmalar daha sonra yapılacak olan müşavirlik hizmeti alım ihalesine davet edilecek. 3 milyar liraya mal olması beklenen ve Büyükşehir tarafından finanse edilecek olan Gebze Metro projesinin yapımında ve proje çalışmalarında müşavirlik hizmeti alan firma danışmanlık ve mühendislik hizmeti verecek. Büyükşehir için büyük öneme sahip olan projenin müşavirlik hizmeti ön yeterlilik ihalesini Ulaşım Daire Başkanı Ayşegül Yalçınkaya izledi.

 

İHALEYE KATILAN FİRMALAR

Su Yapı ve Pro Yapım iş ortaklığı

Yüksel Proje

Arcadis ve TÜMAŞ iş ortaklığı

Altınok Müşavirlik-APKO Teknik İş ortaklığı

UMB Müşavirlik

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.