TARİH 22.03.2018 SAAT 04:55:28

24.02.2018 Cumartesi - 16:07

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kocaeli İl Teşkilatı genişletilmiş istişare toplantısı Sabancı Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Coşkulu geçen toplantıda partililer salona sığmadı.

Arif BULUT – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kocaeli İl Teşkilatı genişletilmiş istişare toplantısı, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın katılımıyla Sabancı Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Mehteran takımının coşkulu gösterisi ile başlayan toplantıya Milletvekili Saffet Sancaklı’nın yanı sıra İl Başkanı Aydın Ünlü, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Program öncesi Afrin şehitleri için lokma dağıtımı yapıldı ve isteyen vatandaşlar Kızılay tarafından kurulan stantlarda kan bağışında bulundu. Ayrıca toplantıda partiye bin 566 yeni üye kaydı yapıldı.

AYAĞIMZDA PRANGALAR VARDI

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan programda konuşanMHP İl Başkanı Aydın Ünlü “Uzun zamandır istişare yapamadık, kendi içimizde ki oyunları bozmakla uğraşmaktan partililerimize zaman ayıramadık. Ayaklarımızda prangalar vardı, biz çalışalım dedik onlar bizi yıkmak istedi. Partimize bina alalım dedik, yardımlarımızı kestiler. Ama hiç pes etmedik ve hep mücadele ettik. Bu mücadele inanç kaynağımız liderimiz Devlet Bahçeli hep yanımızdaydı. Çalışma sistemimizde oylarımızı hep bildik. Oyunu bilen bir il teşkilatı olmanın gururunu yaşadık” dedi.

SİZLERE KARŞI SORUMLULUĞUMUZ VAR

Sözlerine devam eden Ünlü “MHP Kocaeli siyasetine yön vermektedir. Bugün seçim olsa, MHP Kocaeli Teşkilatının tüm sandık görevlileri hazırdır. Bu devlet bizim diyoruz. Ölüme en önde biz koşuyorsak, hak ettiğimizi almak için çalışmak zorundayız. 47 yıldır yapmamız gerekeni yapmadığımız için başarı olamadık. Her ülkücünün bir ev ödevi olmalıdır. Bugün sizler kafeleri doldura bilirdiniz ancak sizler başınızı dik tutarak buraya geldiniz. Yemek olmadan, kahve olmadan sizler burayı doldura biliyorsanız bizlerinde sizlere karşı büyük sorumlulukları vardır” dedi.

LİDERİMİZİ ANLAMAK ZORUNDAYIZ

“MHP sandık görevlisi, ben kapı kapı dolaşıyoruz diyen, ne yaptığını bilen kişilerdir” diyen Ünlü “ Ama bu yetmez ben bu gün buraya geldim, fotoğrafta pozumu verdim demekle olmaz. 6 tane belediye başkanlığını almamız gerekiyor. Bu devlet bizim, dünya da sizin gibileri yok. Sizler çok öneli inşalarsınız. Artık başarmak adına, iktidarda olmak adına çalışmak zorundayız. Liderimiz Devlet Bahçeliyi anlamak zorundayız” şeklinde konuştu.

BAZILARINA ZOR GELDİ

Ünlü’nün ardından konuşan MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı “ Salonu dolduran ve izin günlerini buraya gelerek partilerini sahiplenen siz değerli kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Biz ülkücüler devlet felsefeleri olan bireyleriz. 15 Temmuz sonrası liderimiz Devlet Bahçeli ileriyi görerek bir program çizdi. Ülkemizi parçalamak isteyenlere karşı çizilen bu programı görmek bazılarına zor geldi. 35 milletvekilimiz ile ülke genelinde söz sahibi olabiliyoruz. Ülkücüler kimsenin peşine takılır ne de birilerinin kuyruğu olur. Ülkücüler sadece devletin geleceğini düşünerek hareket eder.

ŞEREFSİZDİR!

“MHP oy oranını artırmak için hareket ediyor diyen şerefsizdir” Sancaklı “ Bizim için öncelik ülkemizin ayakta durmasıdır. Önce ülkemiz ayakta duracak. Allah korusun ülkemiz bir iç savaş durumuna gelirse ne siyasetin ne başka bir şeyin önemi kalır. Herkes rahat olsun, ülkücüler ayaktadır. MHP hiç anlayamamışlar şimdi diyorlar ki biz Devlet Bahçeli’yi anlayamamışız. Afrin operasyonunu liderimiz 2011 yılında söylemişti. Ülkücü zikzak yapmayan, liderini anlayan, vatanını sevendir. Önümüzde zor günler var ama artık daha sağlam adımlar ile yürüyeceğiz” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.