TARİH 22.03.2018 SAAT 11:14:51

13.03.2018 Salı - 20:35

Kentte tartışma konusu olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da devreye girdiği MİA projesi bu ay da mecliste görüşülmeyecek

Süriye ÇATAK TEK  – KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi’nin mart ayı meclis toplantısı perşembe günü Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Salonu’nda gerçekleştirilecek. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başkanlığında yapılacak olan toplantıda 131 gündem maddesi görüşülecek. Geçtiğimiz ay mecliste komisyona gönderilen MİA projesi bu ay süre uzatımı olarak meclise gelecek. Mecliste bu ayda görüşülmeyecek olan MİA projesi ile ilgili mecliste açıklama yapılması bekleniyor.

CUMHURBAŞKANI DEVREYE GİRDİ

MİA projesinin tamamında yapılmak istenen emsal düzenlemesinin gündeme gelmesinin ardından kentte büyük tartışmalar yaşandı. Büyükşehir Belediyesi değişikliğin parsel bazlı bir değişiklik olmadığını anlatmaya çalışsa da, sorun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kadar ulaştı. Erdoğan, projenin Başkan Karaosmanoğlu ve tartışmaya neden olan Haldız İnşaat’ın sahibi Macit Haldız’ı Ankara’ya çağırdı. Bunun üzerine şubat ayı meclisinde MİA oylamaya alınmadı. Ankara’da yapılması planlanan görüşme henüz gerçekleşmediği için bu ay yapılacak meclis toplantısında da MİA gündemde süre uzatımında kaldı. Süre uzatımı istenecek olan MİA projesi ile ilgili bundan sonra yaşanacak süreç merak konusu.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.