TARİH 22.03.2018 SAAT 11:19:11

12.03.2018 Pazartesi - 20:32

“Challenger uzay mekiğini biz düşürdük” diyen Nakşibendi Lideri Şeyh Ahmet Bursevi’ye en sert tepki İzmit İlçe Müftüsü’nden geldi

SON günlerde sözde hocaların din adına ilginç fetvalar vermesine tepkiler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İslam’ın güncelleştirilmesinden habersizler” çıkışı ile adeta tavan yaptı. Tartışmalar ayyuka çıkarken, Nakşibendi Lideri Şeyh Ahmet Yasin Bursevi’nin bugünkü sözleri tartışmaları daha da alevlendirdi. Şeyh Bursevi, “1986 yılında kalkıştan kısa süre sonra düşen Challenger uzay mekiğini biz düşürdük” demiş, hatta Hızır Aleyhisselam’ın da yardım ettiğini öne sürmüştü.

TOPLAYIN ŞOVMENLERİ

Bugünün en çok konuşulan gündemi olan Bursevi’nin sözlerine en anlamlı tepki, Kocaeli’den geldi. Bursevi’nin haberini paylaşan İzmit İlçe Müftüsü Musa Bilgiç hem tepki gösterdi hem de savcıları göreve çağırdı! Bilgiç, “1986 yılında Challenger uzay mekiğini düşürenler suçunu itiraf ettiğine göre savcıları göreve çağırıyorum. 7 astronot 1 öğretmenin katilleri biz düşürdük diyor. Daha neyi bekliyoruz? Toplayın bu şovmenleri. Millet rahat etsin” ifadesini kullandı. Bilgiç’in bu paylaşımı kısa sürede yüzlerce yorum ve beğeni aldı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.