TARİH 22.03.2018 SAAT 11:10:00

29.05.2017 Pazartesi - 11:26

Kocaeli ve Yalova’da girmiş oldukları iş yerlerinden jeneratörleri çaldıkları iddia edilen 3 şüpheli, yapılan takip sonucu Osman Gazi Köprüsü’nde durdurularak yakalandı

Abbas ÇAKAR – Edinilen bilgilere ve iddialara göre; Kocaeli İzmit ve Gölcük ilçelerinde meydana gelen jenaratör hırsızlıkları ile ilgili olarak araştırma başlatan Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Ekipleri, Yalova’da da benzer olayların yaşanması üzerine harekete geçti. Hırsızlık olayları ile ilgili olarak çalışmalar devam edereken, Yalova’da patpat motoru çalan bazı şahısların Osman Gazi Köprüsünü kullanarak geri döndüğü bilgisine ulaşınca hemen harekete geçti. Köprü’de yapılan takip sonucu araç durduruldu. Araçta bulunan M.Y., E.A. ve S.G. gözaltına alındı.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER
Şahısların içerisinde bulundukları araçta yapılan aramada, Yalova’da bir iş yerinden çalınan patpat motoru ve Jenaratör’de elegeçirildi. Gölcük ve İzmit İlçelerinde meydana gelen 5 ayrı jenaratör hırsızlığı olayınında faili oldukları ileri sürülen şüpheliler ifadeleri alınmak üzere Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi. Şüphelilerden M.Y.’nin daha önce işlemiş olduğu hırsızlık suçlarından 6 yıl 4 ay, E.A.’nın ise 1 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu öğrenildi. Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan 3 şüpheli adli merciilere sevk edildi.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.