TARİH 22.03.2018 SAAT 11:08:05

09.06.2017 Cuma - 13:55

Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 2016-2017 eğitim-öğretim  dönemi yıl sonu kapanış töreni coşkuyla kutlandı

Arif BULUT-2’inci yılını tamamlayan Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde  2016-2017 eğitim-öğretim  dönemi karne ve yıl sonu kapanış töreni heyecanı yaşandı. Dönemi başarıyla tamamlayan 195 öğrenci karnelerini alarak gerçekleştirilen yıl sonu töreni etkinlikleri ile de eğlendi.  Öğrenciler tarafından hazırlanan İngilizce şarkı korusunun ve tiyatro gösterisini yapıldığı törene Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, KOTO Başkanı Necmi Bulut, Arslanbey OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Ertuğ, KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, Okul Müdürü Özcan Bedel, KOTO yönetim kurulu üyeleri, veliler ve öğrenciler katılım gösterdi.

YENİ UMUTLARA

İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan törende konuşan 10.sınıf okul birincisi Rümeysa Birci “ Zaman bir su misali hızla akıp geçiyor. Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldik. Hayatımızın bir sayfasını acı tatlı anılarla kapatırken diğer sayfasını yeni beklentiler ve umutlara açacağız. Bizlerin yetişmesinde, olgunlaşmasında büyük rol oynayan başta Okul Müdürüme, öğretmenime ve aileme huzurunuza da teşekkür ederim” dedi.

ÇOCUKLARINIZI SUÇLAMAYIN

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştiren Okul Müdürü Özcan Bedel “  Bu dönem okulumuza da 53 öğrenci takdir 40 öğrencimizde teşekkür belgesi alma başarısı göstermiştir ancak karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarını ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. Çocuklarınızın başarısızlığını problem yapmayın, başarılarını da abartmayı. Problemlerinizi bir aile sıcaklığı içinde çözmek, çocuklarınızın başarısını beraberce paylaşmak en büyük arzumuzdur.” dedi.

ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Okul Müdürü Özcan Bedel’in ardından konuşan Hüseyin Üzülmez “ Bizim okuduğumuz dönemden bu güne son 15’yılda teknik, bilgi anlamda çok büyük atılımlar yaşadık. Elbette daha çok yapılacak işlerimiz var. Bizde eğitime belediye olarak katkıda bulunabiliyoruz. Ülkemiz bu hızlı atılımları yaparken, sürekli engellemeler içerisindeydi. Tarihin en büyük ihanetini de 15 Temmuz yaşamıştır. Ülkesi için canın ortaya koyan milletimiz iradesini korumuştur. Sizler böyle oldukça bizler sizler için çalışmaya devam edeceğiz. Kendi yerli otomobilini, uçağını üreten ülkemizi kalkındıracak olan gençlerimiz buralarda yetişecektir” dedi.  

SPOR BAŞARISI

2016-2017 Öğretim yılı çeşitli spor dallarında başarı göstermiş öğrencilere ödülleri takdim edildi. B kategorisinde Kocaeli il üçüncülüğü Marmara Bölgesi Genç Erkek B ligi üçüncülüğü elde eden Okul basketbol takımı öğrencileri; Alperen Erol, Hüseyin Birci, Umut Güner, Cihan Kavaz, Serhat Karpuz, Sabri Kanpara, Bedirhan Şahin, Mustafa Kaan Mandil, Berkay Kaygınok, Mert Zeki Akbulut’un ödülleri takdim edildi. Karate dalında İstanbul Boğaziçi Turnuvası 62 kg Türkiye birinciliği Genç Erkekler Karate Kumite 62kg Kategorisinde il üçüncülüğü elde eden  Halit Tamyüksel’e ödülü takdim edildi. Gençlik Spor İl Müdürlüğü Kartepe ilçesi 2.Lig üçüncülüğü elde eden Okul futbol takımında yer alan; Aptullah Karslıoğlu, Burak Sezgin, Taner Turan, Nihat Akbulut, Abdülbaki Salihoğlu, Buğra Erenol, Furkan Ünsal, Tuna Kayıhan, Hasan Fehmi Cüre, Hasan Kaplan, Sercan Şahin, Samet Adıberi, Ahmet Can Tabay, Yasir Altunbaş, Doğukan Yardımcıel, Semih Uzuner, Kadirhan Yılman, Emir Tıraş’ a ödülleri takdim edildi. 

BÜYÜK BAŞARI

 “Bilim Şenliği Haftası” kapsamında düzenlenen  “Başıma İcat Çıkar” yarışmasında 1’inci  olan “Mini CNC”projesinin sahipleri Yusuf Cemil Kor ve Onur Bek, ikinci olan  “Sıvı Karıştırıcı” projesi sahibi öğrenciler Bekir Başar Noyan ve Enes Hayri Ergin , “Dijital Metre” projesinin sahipleri Furkan Karagöz, 3’üncü olan “Balık Yemleme Makinesi” projesi sahibi Ahsen Dilek Arslan’ın ödülleri verildi. 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı, yılsonu itibari ile kendi okul türünde derece yapan öğrencilerinde ödülleri takdim edildi. Anadolu Meslek Programı’nda  okul 1’incisi Hüseyin Birci, okul 2’ncisi Ömer Faruk Ergün, okul 3’üncüsü Bekir Başar Noyan oldu. Anadolu Teknik Programı’nda   okul 1’incisi Rümeysa Birci   okul 2’ncisi Zeynep Aktaş   okul 3’üncüsü Cihat Emre Çınar oldu.

 

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.