TARİH 23.01.2018 SAAT 21:05:13

08.06.2017 Perşembe - 9:20

Özel Seymen Koleji 31. Dönem mezuniyet töreninde,  İzmit Rahmi Seymen ve Darıca Ayşe Seymen yerleşkelerinden toplam 280 öğrenci mezun oldu. Duygu dolu anların yaşandığı törende mutluluk gözyaşları aktı

Boran KAYALAR – ÖZEL Seymen Koleji, 31’nci kez mezun verdi. Merkez yerleşkesinde gerçekleşen törende İzmit Rahmi Seymen ve Darıca Ayşe Seymen yerleşkelerinden toplam 280 öğrenci mezun oldu. Törende İzmit Yerleşkesi’nden Zeynep Ezgi Yıldız ve Darıca Yerleşkesi’nden Arya İdil Uzuner’e çeşitli hediyeler takdim edildi. Mezuniyet töreninde CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, CHP Kocaeli eski Milletvekili Sefa Sirmen, CHP İzmit’in eski ilçe başkanları Alparslan Seymen ve Selman Yıldırım, Okul Kurucu Temsilcisi Hamiyet Satı, İzmit Okul Müdürü Ercan Demir, Darıca Okul Müdürü Tolga Kasımoğlu, aileler ve öğrenciler hazır bulundu.

KENTİN İLK VE ÖNCÜ OKULU

Açılış konuşmasını yapan Kurucu Temsilci Hamiyet Satı, “34. kuruluş yılı, 31. dönem mezuniyet törenine hoş geldiniz” dedi. Konuşmasını öğrencilere hitaben sürdüren Satı, “Çocuklar; bir üst okula geçmenin heyecanı içerisindesiniz Sizleri Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ailesine ve vatanına bağlı, toplumunu yücelten birer vatandaş olarak yetiştirmeye gayret gösterdik. Elde ettiğiniz başarılarla gurur duyduk. Okulunuz her zaman sizin okulunuz olarak kalmaya devam edecek” şeklinde konuştu. Öğretmenlere de seslenen Satı, “Değerli öğretmenlerim; cehalete karşı mücadelede, karanlıkları aydınlıklara çevirdiğiniz için kutluyorum” diye belirtti. Satı ayrıca Özel Seymen Koleji’nin 2 bin öğrenci, 6 kampüs ile Kocaeli’nin ilk ve öncü okulu olmak önceliğini koruduğunu belirtti.

MUTLULUK GÖZYAŞLARI AKTI

Törende konuşan Darıca Yerleşkesi Anadolu Lisesi okul birincisi Arya İdil Uzuner, “Sorumlu vatandaş olmanın yolu değerlerine sahip çıkmaktan geçer. Her türlü sevinci birlikte omuzladığımız öğretmenlerim, ailem ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. Ardından Seymen İzmit Yerleşkesi okul birincisi Zeynep Ezgi Yıldız kürsüye geldi. Arkadaşlarından, öğretmenlerinden ve okulundan ayrılmanın hüznünü, yeni bir geleceğe başlangıç yapacak olmanın da mutluluğunu yaşayan Yıldız, konuşmasında gözyaşlarına hakim olamadı. Yıldız, “Eğitim, insan yaşamının en temel gereksinimidir. Öğretmenlerime, aileme, arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Tören sonunda 280 öğrenci mezuniyet sevincini hep birlikte keplerini havaya atarak kutladı. Tören bitiminde ise iftar programı gerçekleştirildi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.