TARİH 22.03.2018 SAAT 04:57:54

13.03.2018 Salı - 12:26

Özel Sporcular Atletizm İl Birinciliği yarışları 42 Evler Mahallesi’nde bulunan Atletizm pistinde yapıldı. Birinci olan sporcular ilimizi Türkiye şampiyonası’nda temsil edecek

UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞANDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Okul Sporları İl Temsilciliği katkılarıyla organize edilen sportif faaliyetler ilimizde tüm hızıyla devam ediyor. Geçen yıl yapılan ve bu yıl ikincisi düzenlenen Özel Sporcular Atletizm İl Birinciliği önceki gün sona erdi. Özel Sporcular Atletizm İl Birinciliği’nde dereceye giren sporculara madalyaları törenle verildi. Birinci olan sporcular ilimizi  Türkiye Şampiyonası’nda temsil edecek. Yarışlarda tam donanımlı bir ambulans, bir doktor, bir hemşire, bir sağlık memuru hazır bulundu.  

47 OKULDAN 47 SPORCU

Yapılan yarışlara Derince 15.Yıl Kolordu,Okulu, Derince Çınarlı MTAL,  Gebze Özel Eğitim ve Mesleki Okulu, Karamürsel 100.Yıl  MTAL,  Nuh Çimento Okulu ve Derince Özel Eğitim  Mesleki Okulu’ndan  bay ve bayan dalında 47 sporcu dereceye girmek için hünerlerini ortaya koydu. Özel sporcular, 100 metre koşu, 300 metre koşu, 400 metre koşu, Gülle Atma, uzun atlama branşlarında mücadele etti. 42 Evler Mahallesi’nde bulunan Tartan Atletizm pistinde yapılan yarışmalarında sekiz hakem görev yaptı. Kıran kıran geçen koşularda bazı sporcular baygınlık geçirince sağlık ekibi anında müdahale etti.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.