TARİH 20.03.2018 SAAT 04:54:24

19.06.2017 Pazartesi - 23:05

Türkiye dün İzmit’te yaşanan cinayetle sarsıldı. Kızının giyim kuşamına, piercing takmasına ve sosyal medyada paylaştığı fotoğraflarına sinirlendiği iddia edilen baba Erdal Günlü dehşet saçtı. Günlü önce kızını öldürdü sonra intihar etti. Cinayet sonrası ortaya atılan “kızının başını kesti balkona astı” iddiaları asılsız çıktı

Abbas ÇAKAR – TÜRKİYE dün İzmit’te yaşanan baba vahşetini konuştu. 41 yaşındaki baba önce kızını vurdu, sonra da intihar etti. Ancak dehşet veren tek şey baba cinneti değildi. Olay sonrası ilk anda ortaya çıkan iddialar en az cinayet kadar dehşet yarattı.

BAŞINI KESTİ İDDALARI

Türkiye’de kadınlara yönelik cinayetlerin sonuncusu İzmit’te yaşandı. 41 yaşındaki baba Erdal Günlü, 17 yaşındaki kızı Rana’yı silahıyla vurdu; sonra da aynı silahla intihar etti. Dehşet bu kadarla bitmedi. Cinayetin işlenişiyle ilgili dehşet iddialar ortaya atıldı. İddialara göre baba Günlü, kızının başını kesmiş sonra da balkona asmıştı. Medyaya düşen ilk haberler de yanıltıcı bu bilgiyle doluydu. İşin doğrusu sonra anlaşıldı.

ÇOK ÖZLEDİM DEYİNCE

Edinilen bilgi ve iddialara göre korkunç cinayet şöyle oldu: Cedit Mahallesi Turan Güneş Caddesi üzerindeki Gönenç Apartmanı’nda oturan 41 yaşındaki Erdal Günlü boşandığı eşiyle Eskişehir’de yaşayan kızı Rana’yı okullar kapanınca yanına çağırdı. Daha önce yanına geldiği babasının giyim kuşamına ve sosyal medya paylaşımlarına karışması ve eleştirmesi nedeniyle rahatsız olan Rana gelmek istemedi. Ancak babasının çok özlediğini söylemesi üzerine Eskişehir’den İzmit’e geldi.

KIZINI VURDU, İNTİHAR ETTİ

Kesinlik kazanmasa da iddialara göre baba ile kız arasında yine giyim kuşam ve sosyal medya paylaşımları nedeniyle tartışma çıktı. İftar sonrasında başlayan tartışma büyüdü ve Erdal Günlü kızını silahıyla vurdu. Ardından ise silahı başına dayayarak intihar etti.

HER İKİSİ DE ÖLDÜ

Silah sesleri üzerine aynı binada bulunan Günlü ailesinin yakınları ve çevredekiler durumu polise ve 112 ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi aldı. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrollerde Rana Günlü’nün babasının silahından çıkan kurşun ile olay yerinde öldüğü tespit edildi. Baba Erdal Günlü ise ağır yaralı olarak Kocaeli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen öfkeli baba da kurtarılamadı.

KORKUNÇ İDDİALAR

Korkunç olayın yaşandığı mahallede, herkes şoka girdi. Olay yerinde incelemeler devam ettiği sırada ortaya farklı farklı birçok iddia atıldı. Babanın kızının boğazını kesip balkona astığı daha sonra intihar ettiği gibi iddialar sosyal medyada kısa sürede yayıldı ve bir anda kent gündemine oturdu. Cinayetle ilgili haberlerde bu yönde yapıldı ancak polisin olay yerinde yaptığı incelemeler sonrasında iddiaların asılsız olduğu ortaya çıktı. İlk edinilen bilgiler olayın Erdal Günlü’nün kızı Rana’nın giyim kuşamı ve sosyal medyada paylaştığı fotoğraflardan rahatsız olmasıyla ilgili olduğu yönde. Ancak tam olarak gerçek, polisin araştırmasıyla belirlenecek.

CEZAEVİNDEN ÇIKMIŞTI

Baba Erdal Günlü cezaevinden yeni çıkmıştı. 6 ay önce cezaevinden çıkan ve oturduğu apartmanın giriş katındaki ağabeyi Olcay Günlü’ye ait börekçide çalıştığı öğrenilen Günlü eşinden de ayrılmıştı. 17 yaşındaki Rana Günlü, annesi Şengül Pekkaya ile Eskişehir’de yaşıyordu. Erdal Günlü ise eşinden boşandıktan sonra tekrar evlendi ve evliliğinden de iki çocuğu vardı.

KARDEŞİ KONUŞTU

Ölen Erdal Günlü’nün kardeşi Olcay Günlü, gazetecilere bilgi verdi. Kardeşinin psikolojisinin bozuk olduğunu söyleyen Günlü, “Cezaevinden çıktıktan sonra bir türlü kendine gelemedi. Kızının da bazı hal ve hareketlerine çok kızıyordu. Hafta sonları kızı yanına geliyordu. Kızıyla problemleri, sıkıntıları vardı. Kızının instagram hesabındaki paylaştığı fotoğraflara kızmıştı. Giyimine kuşamına karışıyordu. Ben de ‘bu kız çocuğu hevesi geçer normale döner’ dedim. ‘Beni dinlemiyor, çağırıyorum gelmiyor’ diyordu. 3 günden beri yanımda değildi. İşi bırakmıştı. Sıkıntı yoktu. Bana ‘kızım biletimi aldım geliyor’ dedi. ‘Tamam’ dedim. Kız geldi ‘amca’ diye sarıldı, kucaklaştık. İkisi beraber yukarıya çıktılar” dedi.

“BAYAN SESİ DUYDUM”

Olcay Günlü, “Ben de çıktım işim bitince. Aynı apartmanda yan dairede oturuyorum. İçeri girdiğimde bir bayan sesi duydum, eyvah dedim kardeşim kızını dövüyor. Yukarı eşimle beraber çıktık. Kapının önünde bağırdık. Baktık anahtar üzerinde açtık girdik. Kız çekyatta yatıyordu. Babası da yanında… Aradık ambulans geldi. Kız kontrol edildi, ‘ölmüş’ dediler. Kardeşim yaşıyordu. Ancak o da kurtarılamadı” dedi. Cezaevinden sonra hep yanımdaydı. Bırakmadım düzelsin diye. Cinayete dolaylı iştirak suçundan 12 yıl yattı, 9 ay önce çıktı. Toparlamaya çalışıyorduk. Psikolojiyi üzerinden atamadı” dedi.

CİNNET NEDENİ

PİERCİNG Mİ?

Erdal Günlü’nün kızı Rana ile taktığı piercing nedeni ile tartıştığı ve bir süredir girmiş olduğu bunalım nedeniyle olayı gerekleştirdiği ileri sürüldü. Ayrıca öfkeli babanın kızı ile kısa bir süre öncede sosyal medyada paylaştığı fotoğraflar nedeniyle tartışıp kızını dövdüğü, cinnetin bu olaydan da kaynaklanmış olabileceği de iddialar arasında yer alıyor.

ANNESİ GELDİ

Babası tarafından öldürülen Rana Günlü’nün annesi de acı haberi alarak Eskişehir’den İzmit’e geldi ve kızının cenazesini teslim aldı. Asri Mezarlık Morgunda tamamlanan otopsi işlemlerinin ardından annesine teslim edilen Rana Günlü’nün cenazesi toprağa verilmek üzere Eskişehir’in Odunpazarı ilçesine götürüldü. Otopsi işlemleri tamamlanan baba Erdal Günlü’nün cenazesi ise yakınlarına teslim edildi. Erdal Günlü’nün cenazesi Sakarya Beşköprü’de toprağa verilecek.

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.