TARİH 20.03.2018 SAAT 22:17:18

21.04.2017 Cuma - 10:29

Büyükşehir Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından verilen ücretsiz spor özel yetenek kurslarıyla birçok genç, polislik hayalleri için emek veriyor

KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın iki yıl önce başlattığı Ücretsiz Özel Yetenek Spor Kursları, İzmit’in ardından Gebze’de başlayacak. Gebzeli gençler bundan böyle spor özel yetenek sınavıyla öğrenci kabul eden POMEM (Polis Meslek Eğitim Merkezi), Spor Lisesi ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’na ücretsiz hazırlanma fırsatı yakalayacak. Ücretsiz Özel Yetenek Spor Kurslarından yararlanmak isteyen Gebzeli öğrenciler, başvuru formuna sporkentikocaeli.com adresinden ulaşabilecek. Buradaki formu indirerek dolduracak olan gençler, söz konusu formu daha sonra Gebze Olimpik Yüzme Havuzuna gelerek buradaki yetkililere teslim edecek.

BÜYÜKŞEHİR İLE

HAZIRLANIYOR

Öte yandan geçen yıllarda olduğu gibi Polis Meslek Eğitim Merkezi sınavlarına girmek isteyen öğrenciler bu sınavlara Büyükşehir ile hazırlanıyor. Uzman eğitmenler tarafından verilen ve İsmet Paşa Stadyumu’nda gerçekleştirilen derslere 50 öğrenci katılıyor. POMEM adaylarına buradaki derslerde tempolu koşu, açma-germe hareketleri, arttırma koşulları, şınav ve mekik egzersizleri yaptırılıyor. İsmet Paşa Stadyumu’ndaki bu çalışma iki hafta daha devam edecek. Bu sürenin sonunda derslerin merkezi Büyükşehir Belediyesi’ne ait 50. Yıl Spor Salonu olacak. Bilindiği gibi, Büyükşehir Belediyesi 50. Yıl Spor Salonu’nu sınav parkurlarının birebir orandaki ölçüleri eşliğinde derecelendirdi. Öğrencilere buradaki derslerde ise diril ve koordinasyon çalışmaları ile kuvvet ve dayanıklılık antrenmanları yaptırılacak.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.