TARİH 22.03.2018 SAAT 18:53:49

10.06.2017 Cumartesi - 16:00

Kocaeli Kartepe İlçesinde Gondol  tipi Salıncağa binerken dengesini kaybeden ve yere düşerek ağır yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen Ayşenur, Cuma günü akşam saatlerinde vefat etti

Abbas ÇAKAR – Edinilen bilgilere ve iddialara göre; Kartepe İlçesi  Fatih Sultan Mahallesinde ikamet eden Muhammet ve  Gülden Ay Çiftinin 2 çocuğundan biri olan Ayşenur Ay(6),  24 Mayıs günü Ablası Zeynep Sena’nın  okulu pikniği için, annesi ile birlikte  Kartepe İlçesi İstasyon Mahallesinde bulunan Meşelik Parkına gitti.  Parkta 2 kardeş gondol salıncağa binerek sallandıkları sırada, üzücü bir olay yaşandı. Dengesini kaybeden  küçük Ayşenur başını salıncağa çarparak yere düştü ve salıncak altında sıkıştı. Olay gören anne ve pikniğe gelen diğer aileler hemen olay yerine koştu ve  salıncak altında sıkışan  Ayşenur’u çıkartarak hastaneye kaldırdı. 

BİTKİSEL HAYATTAYDI VEFAT ETTİ

Üzücü olay sonrası kaldırıldığı  Özel Hastanede kalbi duran ancak yapılan müdahaleler ile tekrar hayata döndürülen  Ayşenur,  Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi.   Günlerce ailesi ve yakınları Ayşenur  için dua edip umutlu bekleyişini sürdürdü. Ancak 3 Haziran günü Ayşenur’un beyin ölümü gerçekleşti. Bitkisel hayata giren  Ayşenur, öncekigün akşam saatlerinde tedavi gördüğü hastanede yaşama veda etti.

 

  

 

AİLE YASA BOĞULDU

Küçük kızını yemeklerini yedikten sonra  ablasına emanet ederek, oyun  oynamaya gönderen  anne Gülden Ay ve baba Muhammet  Ay, kızlarının beyin ölümünün gerçekleştiğini duyunca yasa boğuldu. Olayda beyin sapının darbe aldığı ve beynin tamamında ödem oluştuğu  bu nedenlede  küçük Ayşenur’un ameliyat edilemediği öğrenildi.  Önceki akşam  yaşamını yitiren Ayşenur’un ailesi başka Ayşenurların da  canı yanması, başka anne ve babalar ağlamasın diye, gondol salıncaklarda önlem alınması veya  kaldırılması için mücadele başlattı.

 

 

BAŞKA AYŞENURLAR ÖLMESİN

Küçük kızını kaybeden acılı baba Muhammet Ay, “Gondol salıncakların  alt taraflarında geniş boşluklar var.  Bu kısımların kapatılmasını istiyoruz.  Gondol salıncağın taşıyıcıları profilden yapılmış.  Altına  giren ne olursa olsun,  preslenmiş gibi eziliyor. Salıncak  çok ağır olduğundan ve hızlı hareket ettiğinden  herhangi bir kaza sonucu duşme yada  sıkışma anında   çocuklar büyük zarar görür.  Bu tür salıncaklarda en önemli alınacak tedbir,  alt kısmındaki boşlukların  kapatılması olacaktır. Bizim canımız yandı.  Başka Ayşenurlar ölmesin, başka canlar yanmasın diye  şikayetçi olduk. Hukuki sürecin sonucunu bekleyeceğiz” dedi. 

SAKARYA’DA TOPRAĞA VERİLDİ

Ayşenur’un babası Muhammet  Ay ve diğer yakınları  yapılan adli işlemler sonrasında  Ayşenur’un cenazesini  teslim alarak  toprağa vermek üzere Sakarya Abalı Köy Camiinde kılınan ikindi namazı sonrası  Dernej Kırı Köy Mezarlığında gözyaşları ile son yolculuğuna uğurlandı.  Öte yandan  Ayşenur’un  düştüğü Meşelik Parkındaki gondol salıncağın yerinden kaldırıldığı görüldü.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.