TARİH 25.03.2018 SAAT 08:21:50

31.05.2017 Çarşamba - 21:41

Işıklandırma sistemi sorunlu olan SEKA Tünelinde Büyükşehir çalışma yapacak. Işıklandırma sisteminin değiştirileceği tünelde çalışma Bayramdan sonra yapılacak. Tünel gece 24.00 ile sabah 06.00 saatleri arasında kapalı olacak

Süriye ÇATAK TEK – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2008 yılında yapılan SEKA Tüneli ilk kez onarıma giriyor. Kenttin trafik akışı açısından büyük öneme sahip olan SEKA tünelinde ışıklandırma sistemi değişikliği yapılacak. Tadilat sırasında kentteki trafik akışında büyük sıkıntı çıkmaması için çalışmalar gece 24.00 ile sabah 06.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Bayramdan sonra başlayacak tadilat çalışmasının en fazla 20 gün sürmesi planlanıyor.

IŞIKLANDIRMA DEĞİŞECEK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan SEKA Tünelinin ışıklandırma sistemi ile ilgili yaşanan sıkıntılar nedeniyle çalışma başlatıldı. Işıklandırmanın yetersizliği konusundaki şikayetleri dikkate alan Büyükşehir Enerji Şube Müdürlüğü tünel için çalışma başlattı. 26 Mayıs’ta ihalesi yapılan tadilat işinin ihale sürecinin bitmesinin ardından tünelde çalışma başlayacak. İlk olarak tek tek şerit kapatılarak tadilat çalışmasının yapılması planlandı. Ancak böyle bir durumda çalışmanın uzun süreceği ortaya çıkınca, gece ışıklandırma sistemi çalışmasının yapılmasına karar verildi. Büyükşehir gece saat 24.00 ile sabah 06.00 arasında tadilat çalışmalarını yapacak.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.