TARİH 21.03.2018 SAAT 08:24:43

25.06.2017 Pazar - 11:32

Petrol-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Salih Akduman, sendika bayramlaşmasında siyasetin artık kıdem tazminatından elini çekmesi gerektiğini belirtti

Süriye ÇATAK TEK – Petrol-İş Sendikası Kocaeli Şubesi örgütlü olduğu Tüpraş, Gübretaş, Shell, Ege Sil ve Ege Kimya fabrikalarındaki üyeleri ile bayramlaştı. Sendika binasında gerçekleştirilen programa katılım yoğun oldu. Saat 11.00’de başlayan bayramlaşma programı 13.00’e kadar sürdü. İşçiler sendikanın bayramlaşmasına yoğun ilgi gösterdi. Şube Başkanı Salih Akduman, işçilerle bayramlaşmaya katılan çocuklarına harçlık vermeyi ihmal etmezken, çalışma yaşamı ile ilgili önemli mesajlar verdi.

ŞEHİTLERİ UNUTMADI

İşçilerin ve kentin bayramını kutlayan Akduman, “Dünyada ve ülkemizde yaşanan gelişmeleri yakından izliyoruz. Maalesef dünyada adaletsizliğin daha fazla olduğu bir yaşam şekli hakim olmaya başladı. Bu zulmü, vahşeti ve yoksulluğu getiri. Yoksulların açıktan ölümünü getirdi. İnşallah dünyadaki savaşların, acıların, zulümlerin sona erdiği bir bayram olmasını diliyorum. Dün yine şehitlerimiz oldu. Bu burukluğu da kalbimizde yaşıyoruz. Sınırda nöbet tutan güvenlik güçlerimizin bayramını kutluyorum.

BÜYÜK BİR BİRLİK SAĞLADIK

Bu yılın başından bu yana toplu iş sözleşmelerimizi yaptık. Bu süreçte çok önemli bir birlik ve beraberlik örneği gösterdik. Taktire şayan bir birlik ve beraberlikti. Bugün gurur verici bir noktaya geldik. Tüm iş yerimizdeki 2 bin 250 üyemizin bayramını kutluyorum. Sözleşmelerimizde ciddi başarılar elde ettik. Tüm iş yererinde büyük memnuniyetle karşılanan sözleşmeler yaptık.

GELİR ADALETİ SAĞLANMALI

Biz bu ülkede hakça paylaştığımız, gelir adaletinin sağlandığı bir bölüşüm istiyoruz. Artık iktidar elini kıdem tazminatından elini çeksin. İnsanlar kazanılmış haklardan bir hayat kuruyor siyaset artık kazılmış haklarımızdan elini çekmeli. Gelir adaletinin sağlandığı bir çalışma yaşamı, iş sağlığı v iş güvenliğinin uygulandığı bir çalışma hayatı istiyoruz. Eşit bir bölüşümün sağlandığı bir yaşamın başlangıcının bu bayram olmasını diliyorum” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.