TARİH 22.03.2018 SAAT 11:18:37

22.02.2018 Perşembe - 18:40

Kocaeli’de düzenlenen terör operasyonunda gözaltına alınan ve yaklaşık 2 hafta Kocaeli Emniyet Müdürlüğünde tutulan 20 kişiden,  Salı ve Çarşamba günü adliyeye sevk edilen 13 kişi tutuklandı. Emniyette tutulan son 7 kişi ise sabah saatlerinde adli merciilere sevk edildi. Adliyeye sevk edilen 7 kişi tutuklandı.

Abbas ÇAKAR – Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, PKK/KCK Silahlı Terör Örgütü’yle bağlantılı kişileri ortaya çıkarmak amacıyla yürütülen soruşturma kapsamında, PKK/KCK Terör Örgütü için önemli sayılan günlerde, Örgüt’ün talimatları doğrultusunda faaliyette bulundukları; Örgütün canlı ve etkin kalmasını sağlamak adına toplumsal olaylar, sosyal medya aracılığıyla propaganda, açlık grevleri, anma etkinlikleri, sözde tecrit uygulamalarını protesto gibi planlı ve sistematik eylemlerde bulunarak, örgüt adına hareket ettikleri iddia edilen 21 şüpheli hakkında  9 Şubat günü  yakalama kararı çıkartıldı.Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda D.B., M.A., E.G., M.A., Ş.B., A.Y., A.S., M.U., C.Ç., H.D., Z.A., D.B.K., İ.B., Ç.B., M.Y., M.Z.Ü., T.D., R.T., M.P.,  isimli toplam 20 şüpheli yakalandı.

ÇOK SAYIDA MATERYAL

Operasyon kapsamında şüphelilerin üzerlerinde ve evleri ile HDP Gebze İlçe Başkanlık binasında  yapılan aramalarda, Yasaklı nitelikte çok sayıda kitap, dergi, broşür, yasaklı olmayan ancak PKK/KCK Silahlı Terör Örgütü’nün amaç ve faaliyetleri doğrultusunda hazırlanmış birçok yayın, pankart ve afiş, hem elebaşları Abdullah Öcalan’a hem de güvenlik güçlerimiz tarafından öldürülmüş teröristlere ait resim ve posterler, birçok dijital materyal, döviz ve 9 mm. çaplı 1 adet kuru sıkı tabanca ele geçirildi.

7 KİŞİ TUTUKLANDI

Gözaltına alınan 20 kişiden, emniyette işlemleri tamamlanan 6’sı   geçtiğimiz  Salı günü, 7’si Çarşamba günü adliyeye sevk edildi.    Adliyeye sevk edilen  aralarında HDP Gebze ilçe başkanları D.A., M.A. ve ilçe yöneticileri M.A., B.T., Z.A., M.Z.Ü. olduğu  toplam 13 kişi tutuklandı.  Operayonla ilgili emniyette tutulan son 7 kişilik gurup ise  sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi.Operasyon kapsamında hala 1 kişinin arandığı öğrenildi. Adliyeye sevk edilen 7 kişi tutuklandı.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.