TARİH 22.03.2018 SAAT 18:56:54

30.06.2017 Cuma - 11:25

Tıp Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı’nda konuşan Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü devlete olan borçları sıfırladıklarını açıkladı. Hülagü, “Sadece firmalara borcumuz var” dedi

KOCAELİ Üniversitesi Tıp Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Tıp Fakültesi Konferans Salonu’ndaki toplantıya Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü de katıldı. Ayrıca Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan ile akademisyenler hazır bulundu. Toplantıda ilk konuşmayı Zafer Utkan yaptı. Utkan fakültenin durumu, akademik kadrosu ve öğrenci sayısı yanı sıra, yıl içinde gerçekleştirilen kurslar ile Tıp Fakültesi’ne yönelik projelerden bahsetti. Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Görkem Aksu ise hastanenin şu anki durumu ve gelirleri ile ilgili bilgiler verdi.

SADECE FİRMALARA

Tıp Fakültesi’nin, Kocaeli Üniversitesi’nin amiral gemisi konumunda olduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, burada yaşanan her gelişmenin ayrı önem taşıdığını belirtti. Geçtiğimiz yıllardan bu yana hızla azalan hastane borcunun, bu yıl karlılık seviyelerine geldiğini aktaran Rektör Prof. Dr. Hülagü, borcun azalmasında desteği bulunan başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, “Bu hususta emeği geçen herkesin, bu başarıda pay sahibi olduğuna inanıyorum. Şunu söyleyebilirim ki artık devlete borcumuz kalmadı. Mevcut borcumuz firmalaradır” bilgilerini verdi.

GELİŞMİŞ YÖNTEMLER

5’inci Ulusal Hepato-Gastroentoroloji Kongresi kapsamında canlı yayın ile ameliyatlar gerçekleştirdiklerini hatırlatan Prof. Dr. Hülagü, “Son yıllara baktığımızda dünyanın herhangi bir yerinde yapılan tedavi ve işlemlerin tümünü, hatta daha fazlasını Allah’a şükürler olsun başarıyla burada gerçekleştirebiliyoruz. Hastalarımız açısından bu imkanlar elbette ki büyük önem taşıyor, ancak en az bunun kadar önemli olan bir konu daha var. Bu, şu demektir: bizim öğrencilerimiz önemli bir deneyime sahip olarak ve dünyada yarıştıkları meslektaşlarından geri kalmayacak bir eğitim alarak mezun oluyorlar” ifadesinde bulundu. Gelecek dönem için başarı temennisi edilen toplantı, akademisyenlerin soru ve görüşlerini ile sona erdi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.