TARİH 22.03.2018 SAAT 04:53:12

22.02.2018 Perşembe - 14:23

 

Derince’de meydana gelen iş yerinden hırsızlık ve  tırnakçılık olaylarının faili olarak belirlenen  aile,  Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Ekipleri tarafından yakalandı.

Abbas ÇAKAR – Edinilen bilgilere ve iddialara göre; Derince İlçesinde, 13 Şubat 2018 günü bir isyerinden alısveriş sırasında yapılan kıyafet hırsızlığı ve Tirnakçılık teşebbüsü,16 Şubat günü yine Derince ilçesinde bir iş yerinde gerçeklesen tırnakçılık olayı ile ilgili araştirma başlatan Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlügü Yankesicilik ve Dolandırıcılik Büro Ekiplerı, olayla ilgili biri çocuk 3 kişi tespit etti. Ayrıca şahısların olay yerlerine giderken kullandığı aracı belirledi.

ANNE, BABA VE OĞLU

BİRLİKTE YAKALANDI

Polisin MOBESE, PTS ve güvenlik kamerlarından belirlediği  araç,  önceki gün İzmit İlçesine girdiği andan itibaren takibe alındı. Araç İzmit ilçesinde durduruldu.Durdurulan araçta, 10 ayrı suç kaydı bulunan, 9 ayri suctan arandiğı belirlenen ve 3 yıl 10 ay 20 gün kesinleşmış hapis cezası ile aranan cezaevi firarisi  M.S(40), 14 ayrı suçtan kaydı, 2 ayrı suçtan aranması ve 2 ay 15 gün  kesınlesmiş hapis cezası bulunan eşi  Ü.S(38) ile  suçta  anne babasından ayrı işyerlerine giren ve onlar tırnakcılık yaparken kafa karıstırmak için sürekli fiyat soran 16 yaşında  ogulları B.S yakalandı. 

HABER VERDİKLERİ ŞAHISDA

ARANIYOR ÇIKTI

Olayda şahısların suçta kullandığı ve içerisinde yakalandığı Ü.S üzerine kayıtlı otomobilin, teslim edilmesi için polise  haber verdirttikleri akrabaları Ş.S’de, asayiş şubeye geldiğinde şüphe üzerine yapılan kimlik kontrolünde  başka bir suçtan arandığı tespit edilince yakalanarak gözaltına alındı.  Şahıs sevk edildiği adli merciiler tarafından Adli kontrolle serbest kaldı.Aracı haber verilen başka bir şahıs aldı.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Girdikleri bir konfeksiyon mağazasından,  kıyafet alan ve vermedikleri parayı vermiş gibi göstererek Tırnakçılık yapmaya çalıştıkları sırada esnafın durumu anlaması üzerine kıyafetleri alarak kaçan, ayrıca yine girdikleri bir konfeksiyonda vermedikleri halde   100 lira para vermiş gibi gösterip, sonrasında   malı almaktan vazgeçtiklerini söyleyerek  100 lira para alan  karı koca Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğünde biten işlemleri sonrası Kocaeli Adliyesine sevk edildi. Onlardan ayrı olarak dükkana giren ve  onlar  tırnakçılık yaparken kasiyerlere sürekli fiyat sorarak kafa karıştıran 16 yaşındaki çocukları B.S ‘de Çocuk Şube Müdürlüğünden adliyeye sevk edildi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.