TARİH 22.03.2018 SAAT 18:57:16

23.06.2017 Cuma - 12:45

Tramvay inşaatı süresince yapılan çalışmalar nedeniyle mağdur olan Şahabettin Bilgisu Caddesi esnafının umutları çalışmaların bitmesinin ardından yeniden yeşerdi.

Arif BULUT- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir içi ulaşımda büyük rahatlama sağlaması umutlarıyla hata geçirilen Akçaray tramvay hattı inşaat süresince mağdur olan İzmit Şahabettin Bilgisu Caddesi esnafı tramvay seferlerinin başlamasıyla birlikte yeniden işlerinin hareketlenmesi konusunda umutlanmaya başladı.

YAYA KALABALIĞI ARTTI

Çevre düzenleme çalışmalarının tamamlanması ile birlikte caddedeki hareketliliğin artmasını beklediğini ifade eden Tuğba Ticaret sahibi Bilal Şen “Malzeme alırken ve satarken inşaat süresince zorluklar yaşadık. Yol bozuk olunca müşteriler gelmiyordu. Tramvaydan önce de bu cadde çok hareketli olmuyordu, şimdi yaya kalabalığı arttı, bayramdan sonra bu hareketliliğin daha da artmasını bekliyoruz. ” dedi.

YÜRÜYÜŞ YOLU  HAREKETLİLİĞİ BEKLİYORUM

Tramvay seferlerinin başlamasının ardından cadde üstünde yeni işletmesi Rağbet Kafe Resteurant’ı hizmete açan Melih Uysal “ 8 Ay önce kendi dükkanımıza giremiyorduk.  Bizim giremediğimiz dükkana doğal olarak müşterilerde giremiyordu. Tramvay bitti ben bu hizmetin güzel olduğunu düşünüyorum. Ancak tamamen çevre düzenlemesinin bitmesini bekliyoruz. Işıklandırma çalışmalarını bir an tamamlanması gerekiyor, gece olunca cadde karanlığa bürünüyor. Çalışmaların tamamen bitmesiyle birlikte Yürüyüş Yolu hareketliliğinin bu buraya kaymasını bekliyorum” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

İZMİTLİ41

Temennim umutlarınız boşa çıkmaz görünen o ki ekonominin hiçte iyi olmadığı kişilerin ekonomik durumu iyi olursa para harcar olmayan ne harcar kendini harcar

23.06.2017, 15:22