TARİH 24.03.2018 SAAT 07:16:41

16.06.2017 Cuma - 15:43

BBP İl Başkanlığı’nı ziyaret eden DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, tramvay projesinin Kocaeli’deki trafiği rahatlatmayacağını söyledi

Emre ARKIN – DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım ve DSP’li yöneticiler, BBP İl Başkanı Serhat Duyar’ı makamında ziyaret ederek yeni il binası için ‘Hayırlı olsun’ dileklerinde bulundu. İki başkanın da hedefinde seçim barajı vardı. Başkanlar seçim barajının kaldırılması gerektiğine vurgu yaparak, mecliste Türkiye’nin yüzde 100’ünün temsil edilmesi gerektiğini söyledi.

KOCAELİ İÇİN ŞANS

Halim Dedeoğlu’nun iyi dileklerinin ardından konuşan BBP İl Başkanı Duyar, “DSP, Türkiye siyasetinde derin izleri olan bir siyasi hareket. Bizlere gerçekleştrilen bu ziyaret bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Halim Dedeoğlu’nun DSP İl Başkanı olması Kocaeli için bir şanstır” dedi. Tramvay projesiyle ilgili de konuşan Duyar, “Büyükşehir Belediye Başkanımız bizi açılışa davet etti. Ben BBP İl Başkanı olarak törene katılacağım. Kocaeli’ye hizmet edecek tramvay konusunda trafik kurallarına halkımız daha fazla hassasiyet göstermelidir. Bu projeyle ilgili beni rahatsız eden husus, Kocaeli’de mega bir proje gibi lanse edilmesi, bunu kabul etmiyorum” dedi.

ZOR GÜNLERDE GEÇİYORUZ

Ardından konuşan DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “Şu anda Türkiyemiz zor günlerden geçiyor. BBP’nin bende çok farklı bir yeri var. Kocaeli’de dernek başkanlığı yaptığım dönemlerde Yazıcıoğlu’nu ziyaret etmiştirk. Önyargılarla gittik.  Sağolsun bizi kabul etti, kendisiyle konuştuktan sonra tüm olumsuz düşüncelerim ortadan kalktı. Adam gibi adam, büyük bir değerdi. Hayatını kaybettiği kazanın kaza olduğuna da inanasım gelmiyor. BBP İl Başkanımız ile Kocaeli’yle ilgili ortak şeyler düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

DOĞRU BİR KARAR

Yarın bir aksilik olmazsa tramvay açılış törenine gideceklerini ifade eden Dedeoğlu, “Tramvayı Kocaeli’nin trafiğini çözme gibi bir durumu yok. Ben nostalji diyorum ona. Kocaeli’nin dikey yollarla ilgisi var, ya yeriden altına ya da üstüne çıkacaksınız. Bunun çözümü burada.  Halk otobüslerinin şehir içine girmemesi trafiği rahatlatacak diyordum, bence bu doğru bir karar” şeklinde konuştu. Türkiye siyasetinde farklı gelişmeler olduğunu söyelyen Dedeoğlu, “CHP karar aldı, yürüyüşe çıktı. Biz adalet mekanizmasında aksaklıklar olduğunu düşünüyoruz. Aralarından suçlu olanlar da var ama masum insanlarda içeride yatıyor. Bu işin siyasi kanadına hala dokunulmuş değil. FETÖ terör örügütünü destekleyenlerin cezalandırılması gerekir” dedi.

SES ÇIKMADI

Bu ülkeye ihanet edenlerin cezalandırılması gerektiğini vurgulayan Dedeoğlu, “Bugüne akdar adalet sisteminde zaten eksiklikler vardı. Doğru düzgün ses çıkmadı. İlla kendimize mi bir şey olması lazım. CHP kendi milletvekillerine dokunulduğu zaman ses çıkarmaya başladı. Ben yürüyüşe katılmayacağım. Onaylamıyorum, doğru da bulmuyorum” dedi. Dedeoğlu’nun konuşmasının ardından tekrar söz alan Duyar, “Barajın kaldırılması gerek. Milletin yüzde 100’ünün temsil edildiği bir Türkiye istiyoruz. CHP’nin yürümesini ben anlamıyorum. Türkiye’de güvenin en zayıf olduğu şey adalet. CHP açısından baktığınız zaman yürüyüş olmamalı. CHP’liler onlar yürüsünler diye onlara oy vermediler. Meclisteki çalışmaları tıkamak yerine Türkiye’deki sorunları çözmek için çalışmalıdır.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.