TARİH 14.12.2017 SAAT 20:04:12

11.08.2017 Cuma - 10:40

Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Yaşar Şanlı, en düşük memur maaşına 780 TL, ortalama memur maaşına ise 960 TL zam istediklerini açıkladı

Süriye ÇATAK – TÜRKİYE Kamu-Sen Başkanvekili ve Türk Diyanet Vakıf Sen Kocaeli Şube Başkanı Numan Uysal, Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı ile Türk Eğitim Sen İzmit İlçe Başkan Vekili Mustafa Çatalkaya gazetemizi ziyaret etti. İl Temsilcisi Yaşar Şanlı, gazetemiz genel yayın yönetmeni Adem Turgut’a çarpıcı açıklamalarda bulundu.

YÜKSEK SESLE

1 Ağustos Salı günü başlayan olan Toplu Sözleşme görüşmeleri ile ilgili bilgiler veren Şanlı, genel yetkili konfederasyon Memur Sen olmasına karşın, memurların haklarını korumak adına Türkiye Kamu Sen’in masada olduğunun altını çizerek “Memurlar ve emeklilerimiz zor koşullarda kıt imkanlarla yaşıyor. Bu nedenle biz isteklerimizi gür şekilde söylüyoruz” dedi.

İSTEDİKLERİ ZAM
ORANLARI

Şanlı, “Türkiye Kamu sen olarak 2018 için memurlara seyyanen 150 TL, ardından yüzde 20 zam ve yüzde 3 refah payı artışı talep ediyoruz. 2019 için de yine seyyanen 150 TL zam ardından yüzde 16 zam ve yüzde 3 refah payı artışı istiyoruz. Refah payı artışı istiyoruz çünkü her şeye rağmen ülkemiz yüzde 5 büyüdü. Bu refah artışından bizler de pay almak istiyoruz” dedi.

600 TALEBİ 375’E

İNDİRDİLER

Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı, “Bizim teklifimiz kabul edilirse en düşük memur maaşına 780 TL artış olacak. Ortalama memur maaşında ise artış 960 TL olarak gerçekleşecek. Geçen sözleşmede bağıtlanmasına rağmen 20 madde uygulanmadı. Biz son ana kadar isteklerimizin takipçisi olacağız. Ancak Memur Sen’in aynı duyarlılığı gösteremediğini görüyoruz. Yetkili konfederasyon olarak Memur Sen daha masaya oturmadan 600 talebi 375’e indirdi” dedi.

MÜLAKAT VARSA
KESİNLİKLE YOKUZ

Türk Eğitim Sen olarak da önemli bir karar aldıklarını söyleyen Yaşar Şanlı, “Görevde yükselme sınavlarında yapılan mülakatlarda liyakat ve sınav başarısı yok sayılarak, kararlar veriliyor. Bundan böyle eğer yükselme sınavı yazılı değilse ya da yazılı sınav sonrası mülakat yapılacaksa biz o sınava kesinlikle girmeyeceğiz” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.