TARİH 22.03.2018 SAAT 05:10:49

12.03.2018 Pazartesi - 12:07

Mardin’de kitaba ihtiyacı çocuklar için kitap toplayan, uyuşturucu ve alkole karşı tiyatro oyunu oynayan ülkücüler yine örnek bir projeyle gündeme geldi. İl Ülkü Ocakları, Zeytin Dalı Operasyonu’nda verdiğimiz ilk şehidimiz Musa Özalkan için voleybol turnuvası düzenledi

Mevlüt SOYSAL – GÖKHAN Özkara’nın başkanlığını yaptığı İl Ülkü Ocakları, örnek çalışmalarla gündeme gelmeye devam ediyor. İl Ülkü Ocakları, geçtiğimiz haftalarda Mardin’deki çocuklar için kitap toplamış, geçtiğimiz günlerde de uyuşturucu ve alkolün zararlarını anlatan, “Cehalet” adlı oyunu sahnelemişti. İl Ülkü Ocakları bu defa, Zeytin Dalı Operasyonu’nda verdiğimiz ilk şehit olan Musa Özalkan için voleybol turnuvası düzenledi.

ÜNİVERSİTE TEŞKİLATI

Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanlığı’na bağlı  Üniversite Teşkilatı’nın 10 fakültesinin katıldığı turnuva zorlu maçlara sahne oldu. Gayet çekişmeli ve kıran kırana geçen maçlar sonucunda ilk gün 5 takım bir üst tura yükseldi. İkinci gün 2. tur maçları, çeyrek final ve yarı final maçlarının ardından finale 57. Alay Voleybol Takımı ile Üniversite Yönetimi ve Anadolu Fırtınası ile Üniversite Hazırlık Teşkilatı kaldı. Kıran kırana geçen final maçı sonucunda ilk seti 25-18, Anadolu Fırtınası adı ile Hazırlık Teşkilatı, ikinci seti 25-21, 57.Alay adı ile Üniversite Yönetimi, üçüncü ve son seti ise 25-23, 57. Alay Takımı kazanarak şehit Musa Özalkan Voleybol Turnuvası’nın şampiyonu oldu.

ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEĞİZ

Turnuva sonucunda 2. olan Anadolu Fırtınası Takımı’nın madalyalarını Üniversite Birim Başkanı Hacı Ali Atalay verirken,1. olan 57.Alay Takımı’nın madalyalarını İl Başkan Yardımcısı Melih Çalık takdim etti. Daha sonra kupa törenine geçildi. Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Özkara, 1. olan takıma kupasını vermeden önce, “Bugün burada Türkiye’de Ülkü Ocakları olarak voleybol turnuvası düzenleyerek bir ilki gerçekleştirdiğimize inanıyorum. Bu turnuvaya şehit olmadan önce dahi Türkmen balalarının eğitimini, geleceğini düşünen ve bunu vasiyet olarak bırakan Zeytin Dalı Operasyonu’nun ilk şehidi olan Astsubay Üst Çavuş Musa Özalkan’ın adını vererek bu güzel turnuvayı taçlandırmak ve adını bir nebze yaşatmak istedik. Şehitler meşalemizdir. Allah tüm şehitlerimizin şahadetlerini kabul eylesin. Uyuşturucuya ve alkole karşı mücadelemize gerek spor, gerek sanat, gerek eğitim çalışmaları yaparak devam ediyoruz, edeceğiz. Türk gençliğini uyuşturucuya ve alkole karşı spora, sanata davet ediyoruz. Türk Gençliği okumalı, yaşamalı Allah’ın tertemiz verdiği vücudu, kanı kirletmemeli. Uyuşturucuya verdiğimiz her can teröre verdiğimiz her candan farksızdır” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.