TARİH 24.01.2018 SAAT 05:02:43

12.01.2018 Cuma - 14:30

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, Büyükşehir Belediyesi’nin İYİ Parti’nin ‘silahlı eğitim’ iddialarını ciddiye alması gerektiğini söyledi

Mevlüt SOYSAL – İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, Disiplin Kurulu Üyesi Cumali Durmuş’ın “Bahçecik’te silahlı eğitim” veriliyor açıklamasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun bölgeye gazetecileri götürmesine tepki gösterdi. Kaman, şu ifadeleri kullandı: “İYİ Parti Genel Merkezi nezdinde ülkemizin çeşitli yerlerinde ‘silahlı eğitim verilen kamplar’ olduğu ifade edilmiştir. Aynı ifadeyi ilimiz eski milletvekili İYİ Parti Disiplin Kurulu Başkanı Sayın Cumali Durmuş partimiz ilk yönetim kurulu toplantısı öncesinde yerel basın mensuplarımıza tekrar etmiş ve ilimiz yetkililerine uyarıda bulunmuştur.

UYARIDA BULUNULDU

Bu iddiaların üzerine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele ilçemizde bulunan ve özellikle AKP tarafından parti üyesi gençlere eğitim çalışmalarının yapıldığı gençlik kampı olarak kullanılan ‘Diriliş Kampı’ adındaki kuruluşta basın mensuplarına basın açıklaması yaparak bu ifadeleri çürütmeye çalışmıştır. İktidar, partimizin dikkat çektiği ‘uluslararası savunma şirketi’ ve ‘özel harekat’ gibi unvanları kullanan şirket ve sözde STK’arın legal görünümlü illegal bir yapılanma olması ihtimaline ve Türkiye’de yaşanan anormal sivil silahlanma sürecine dair uyarılarını ciddiye almalıdır. Belirtmek isteriz ki geçtiğimiz 15 yıllık AKP iktidarları döneminde, muhalefet partileri ve toplum önderleri benzer çeşitli konularda tedbir alması için iktidara uyarıda bulunmuş lakin yetkililerin hiçbir düzeltici veya önleyici faaliyet yaptığı görülmemiştir.

HASSASİYET GÖSTERİN

Özellikle o gün adı ‘cemaat’ bugün ise iktidarın koyduğu isim ile ‘FETÖ – Fetulahçı Terör Örgütü’ konusunda muhalefet partilerinin ve hatta bazı kamu yöneticilerinin hiçbir uyarısı dikkate alınmamış ve 15 Temmuz hain darbe girişimi ile milletimiz karşı karşıya kalmıştır. Ülkemizin huzur ve selameti dışında hiçbir beklentisi olmayan biz muhalefet partileri yaptığımız uyarıların ve iddiaların daha ciddiye alınmasını, arkasının ciddiyetle araştırılmasını talep etmek hakkına sahibiz. Bu konuda bir gençlik kampında gazetecileri piknik havasında gezdirmek en basit tabiri ile bahse konu sorunu hafife almaktır. Ülkemizin her açıdan İYİ’leşmeye ihtiyacı var. Türkiye’nin güzel geleceği için çalışan bir siyasi parti olarak bugünkü iktidardan beklentimiz, bu tip önem arz eden konularda daha ciddi davranılması ve konuların üzerine hassasiyetle gidilmesidir.”

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.